Księga Objawienia

C.J. Sansom
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Księga Objawienia
Książka Księga Objawienia
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Wiosna 1543 roku. Król Henryk VIII zabiega o względy lady Katarzyny Parr, pragnąc, aby została jego szóstą żoną. Wybranka nie jest zachwycona tą propozycją. Arcybiskup Cranmer i zagrożone stronnictwo protestanckie na dworze uważnie obserwują obrót wydarzeń, bo lady Katarzyna jest znana z przychylności dla reformatorów. W tym samym czasie Matthew Shardlake zajmuje się sprawą nastolatka, Adama Kite’a, religijnego maniaka, który na rozkaz Tajnej Rady został umieszczony w szpitalu dla obłąkanych w Bedlam. Gdyby został wypuszczony, jak chcieli rodzice, mógłby popełnić czyn, który zyskałby mu miano heretyka i doprowadził do spalenia na stosie. Kiedy przyjaciel Shardlake’a, Roger Elliard zostaje znaleziony z rozpłatanym gardłem, prawnik obiecuje wdowie, że znajdzie sprawcę i postawi go przed obliczem sprawiedliwości…  
Tytuł oryginalny: Revelation
Data wydania: 2013-05-22
ISBN: 978-83-7885-609-2, 9788378856092
Wydawnictwo: Albatros
Cykl: Matthew Shardlake, tom 4
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 576
dodana przez: bookkeeper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Księga Objawienia? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@Asamitt
2019-11-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Powieść historyczna ✿ Cykle / Sagi / Wielotomowe Tajemnica/Zagadka

Anglia za panowania Tudorów to dla mnie bardzo ciekawy okres w jej dziejach. W przypadku cyklu Sansoma ma to swój niebywały smaczek, że wydarzenia kryminalne toczą się za panowania ambitnego władcy Henryka VIII. W tej części mamy do czynienia z końcową fazą panowania ostatniego z Tudorów i zapewnieniem sobie męskiego potomka poza chorowitym Edwardem. Starania o kolejną żonę oraz walka pomiędzy religijnymi ugrupowaniami, jako tło, ale również jako wiodący czynnik w sprawie prowadzonej przez znanego prawnika.
I tak, jak za rządów Henryka VIII, na kartach historii Anglii trup ściele się gęsto, tak w przypadku śledztwa - poczynając od morderstwa przyjaciela Shardlake'a - droga usłana jest kolejnymi trupami. Zagadka kryminalna jest zbudowana w oparciu o seryjnego mordercę, który działa wedle charakterystycznego klucza odnoszącego się do proroczych przekazów Biblijnych. Jak na średniowiecze przystało mamy opisy rytualnych zbrodni oraz podążanie mrocznymi uliczkami Londynu, by niejednokrotnie wraz z bohaterem trafić w ślepy zaułek.

Może i Autor nie wymyśla tu przesadnie oryginalnej opowieści kryminalnej, bo i współcześnie literatura sensacyjna jest pełna powieści o seryjnych mordercach, gdzie mam wrażenie, że twórcy prześcigają się już w wymyślaniu coraz to okrutniejszych i widowiskowych tortur nad ofiarami. A mimo wszystko sam klimat w "Księdze objawienia", jak i sposób prowadzenia czytelnika jest wciągający i daje niemałą satysfakcję w typowaniu i eliminowaniu morderc...

{}× 1 | link |
@ReaderX
2019-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Księga Objawienia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}