Kto zabił Palomina Molero?

Kto zabił Palomina Molero?
3.43
Ocena 3.43 na 5 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Kiedy w makabryczny sposób zamordowany zostaje młodziutki śpiewak boler, trop...
Kiedy w makabryczny sposób zamordowany zostaje młodziutki śpiewak boler, tropem zbrodniczej zagadki podąża dwójka nietypowych policjantów. Silva, mistrz dedukcji, który potrafi skłonić do mówienia najbardziej opornych milczków, oraz Lituma, poznający arkana policyjnej sztuki asystent o bogatej wy...
Pełny opis
Data wydania: 2007
ISBN: 9788324008643
Wydawnictwo: Znak
Napisz swoją opinię

Opinie

@SYSTEM
@SYSTEM 2011-07-15
Przeczytane (2011-07-15)
Zdecydowanie zgadzam się z przedmówcami - zaczynając spodziewałam się kryminału - skomplikowanej intrygi i zakończenia z gatunku tych, gdzie w pewnym momencie bohater w końcu wyłuszcza Ci rozwiązanie zagadki, tak logiczne, a jednocześnie tak zaskakujące, że nigdy nie przyszłoby Ci do głowy. Tymczasem "Kto zabił [...]" obok dobrego kryminału nawet nie stało. Zakończenie nasuwa się od samego początku, a najciekawszym elementem jest faktycznie wątek zalotów porucznika do doni Adriany. Nie mniej samo książkę czytało mi się szybko, lekko i przyjemnie (mimo iż temat do przyjemnych nie należy). Podsumowując, Panu Llosie zdarzyło się napisać lepsze książki;)
@closer
@closer 2011-09-01
Przeczytane (2011-09-01)
książka całkowicie spełniła moje oczekiwania. była krótka, nieskomplikowana, czytało się lekko i przyjemnie. w sam raz do pociągu. dziwi mnie komentarz vogue, że spodziewała się kryminału. przecież nawet czytając opis książki umieszczony z tyłu na okładce wiadomo, że to wcale nie o to chodzi. była namiętność, grube ryby, nieufność wobec działań policji. wszystko się zgadza, autor więcej nie obiecywał. a że zagadka morderstwa nie jest skomplikowana to nie szkodzi. mi to nie było potrzebne do szczęścia i mogłam czerpać przyjemność z czytania tej książki mimo to
@Becoming_Jane
@Becoming_Jane 2010-02-19
Przeczytane (2007-07-28)
Na pewno nie dla fanów kryminałów. Zakończenie proste, przy odrobinie inteligencji można się wszystkiego domyślić już po pierwszych stronach. Posiada jednak bardzo ciekawy klimat, być może dlatego, że akcja rozgrywa się w tak dalekim mi kraju. Przyjemna, nieskomplikowana - cóż, jeżeli ktoś tak lubi. Jak najbardziej na zimowy wieczór, choć można trochę pozazdrościć tego upału. ;)
@Dark_Sister
@Dark_Sister 2010-01-28
Przeczytane (2007-07-28)
Książka zabawna, szybko się ją czyta. Charakterystyka bohaterów jest dość dobrze rozwinięta jak na tak mało objętościowo książkę, Szkoda tylko, że po przeczytaniu nie zostawia ona absolutnie nic po sobie ;) Jest tam jakiś morał pod koniec lektury, ale jednak za mało dobitny, żeby coś w nas zakiełkowało, jakaś głębsza myśl. Typowa lektura do poczytania przy herbacie wieczorkiem.
@xNiedostepnax
@xNiedostepnax 2012-10-10
Przeczytane (2012-01-01)
Pierwsza książka Maria Vargasa Llosy, która trafiła w moje ręce i z pewnością nie ostatnia. Bardzo interesująca, ciekawie napisana - od pierwszych stron można poczuć gorący klimat, w którym znajdują się bohaterowie. Jedyny minus (a właściwie może jest to swego rodzaju zaleta) to przewidywalne zakończenie. Jednak jest to lektura godna polecenia.
@Kin_ga
@Kin_ga 2010-05-27
Przeczytane (2011-09-16)
Książka nie jest wciągająca, doczytałam do końca, bo jest krótka i kolorytu dodaje jej wątek grubej dony Adriany. Nieskomplikowana intryga. Poleciłabym tę książkę do przeczytania zamiast obejrzenia jednego z odcinków W11, efekt podobny ;)
@TiTiUu
@TiTiUu 2014-02-20
Przeczytane (2014-02-20)
Z przykrością muszę powiedzieć, że to jedna ze słabszych książek tego autora.
Autorzy
Mario Vargas Llosa
Urodził się w Arequipie w Peru jako jedyne dziecko Ernesto Vargasa Maldonado oraz Dory Llosa Ureta. W rok po urodzeniu jego rodzice rozwiedli się, a on wraz z matką przeniósł się do Boliwii, gdzie ...
Inne książki:
Książka Rozmowa w "Katedrze"
Książka Wojna końca świata
Książka Miasto i psy
Książka Miasto i psy
Książka Miasto i psy
Współtworzący tą stronę
puchar @gosiaw @gosiaw pierwsza opinia