Kultura średniowiecza i renesansu

Roman Mazurkiewicz
Kultura średniowiecza i renesansu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Teki z reprodukcjami Reprodukcje zawarte w tekach służą prezentacji najwybitniejszych dzieł sztuki poszczególnych epok ? od starożytności po dwudziestolecie międzywojenne. Każda z tek zawiera kilkadziesiąt jedno- lub wielobarwnych plansz formatu A4. Arkusze umieszczono luzem w sztywnej okładce, co umożliwia swobodne ich prezentowanie. Każdą tekę zaopatrzono w broszurę z wyczerpującym komentarzem do poszczególnych plansz oraz wstępem autora opracowania. Omówienia obrazów zawierają informacje o artyście, czasie powstania dzieła oraz jego interpretację. Oprócz tek poświęconych poszczególnym epokom w kolekcji znajduje się teka Arcydzieła malarstwa, w której zebrano 32 reprodukcje najwybitniejszych dzieł europejskiego i polskiego malarstwa od średniowiecza po współczesność. Dołączona do plansz broszura zawiera, obok komentarzy do obrazów, szkic Aliny Kowalczykowej poświęcony związkom literatury i malarstwa.
Data wydania: 1998
ISBN: 978-83-86018-51-2, 9788386018512
Wydawnictwo: Piotra Marciszuka Stentor

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Kultura średniowiecza i renesansu? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kultura średniowiecza i renesansu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe