Kwiatki Kardynała Wyszyńskiego

Marek Zając
Kwiatki Kardynała Wyszyńskiego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kim był Prymas Tysiąclecia, Stefan Wyszyński, zanim został tak znaną postacią? Jak wyglądały jego czasy, gdy był po prostu księdzem, uczniem, a nawet i dzieckiem? Dzięki książce "Kwiatki Stefana Wyszyńskiego" poznamy historie ludzi, których spotykał on na drodze swojego życia. Każda osoba zapamiętała coś innego, co razem składa się na barwną postać kardynała. Jak dokładnie wyglądało jego życie z perspektywy naocznych świadków? Jakie zabawne historie poznamy?

Publikacja ta zawiera dialogi i wydarzenia, które zostały zapamiętane przez bardzo różne osoby, a w swojej roli głównej lub pobocznej zawierały postać Stefana Wyszyńskiego, zanim stał się on tak znaną osobą w kościelnym świecie.

Sam nigdy nie uważał się za intelektualistę, a zawsze po prostu za człowieka, sądząc, że to pierwsze określenie jest bardzo ograniczające. Człowiek powinien być istotą wolną i tak się też określać. Jego postać zawsze przyciągała bardzo wiele spojrzeń, które szukały zrozumienia i sensu w całym życiu, a on nigdy nie stronił do odpowiedzi. Publikacja ta pomoże w pojęciu, skąd wziął swoją wiedzę i jak wyglądała jego droga do jej zdobycia.

Autorem tej książki jest Marek Zając, który dzięki długim badaniom i skrupulatności wybrał selekcję najważniejszych sprawozdań tego, kim tak naprawdę był Stefan Wyszyński. Publikacja pomoże w spojrzeniu na Prymasa Tysiąclecia jako na kogoś, kto po prostu był człowiekiem.
Data wydania: 2021-09-08
ISBN: 978-83-277-1903-4, 9788327719034
Wydawnictwo: WAM
Kategoria: Religia i Teologia
Stron: 192
dodana przez: deni.wybr

Autor

Marek Zając Marek Zając
Urodzony 27 lipca 1979 roku w Polsce (Kraków)
Polski dziennikarz i publicysta specjalizujący się w tematyce religijnej i społecznej, sekretarz Międzynarodowej Rady Oświęcimia, przewodniczący rady Fundacji Auschwitz-Birkenau, dyrektor stacji telewizyjnej Polsat Rodzina.

Pozostałe książki:

Optyka okularowa Optyka w zadaniach dla optometrystów Kościół katoludzki. Rozmowy o życiu z Ewangelią Pędzę jak dziki tapir. Bartoszewski w 93 odsłonach Felietony diabelskie
Wszystkie książki Marek Zając

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Kwiatki Kardynała Wyszyńskiego aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kwiatki Kardynała Wyszyńskiego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl