Łańcuch krytyczny: Projekty na czas

E. M. Goldratt
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Łańcuch krytyczny: Projekty na czas
Książka Łańcuch krytyczny: Projekty na czas
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Oddajemy w Państwa ręce kolejną książkę opisującą praktyczne zastosowanie koncepcji wywodzących się z teorii ograniczeń. Jak to często bywa, na bazie jednej teorii opisującej rzeczywistość można wysnuć wiele metod, często odnoszących się do różnych dziedzin życia. Na bazie teorii ograniczeń powstały metody zarządzania produkcją (Cel I), logistyką, sprzedażą, a także nowe podejście do budowania strategii firm (Cel II). Tym razem założenia i koncepcje zostały zderzone z problemami projektów realizowanych we współczesnych firmach. Łańcuch krytyczny jest z kilku względów pozycją niezbędną dla każdego współczesnego kierownika projektów. Po pierwsze, metody i koncepcje opisane w tej książce stały się pierwszym od kilkudziesięciu lat znaczącym przełomem w nauce o zarządzaniu projektami. Znana i stosowana od lat do zarządzania projektami metoda ścieżki krytycznej została poddana zdroworozsądkowemu zderzeniu z rzeczywistością projektów realizowanych tu i teraz. Po drugie, Łańcuch krytyczny wprost odwołuje się do bolączek i problemów spotykanych w codziennej pracy kierownika projektów. Z punktu widzenia osoby zarządzającej projektem lub kilkoma projektami, Łańcuch krytyczny ma jeszcze jedną ciekawą cechę. Jako jedna z nielicznych, przedstawiona tu metoda jest metodą zarządzania realizacją projektu, a nie tylko planowaniem projektu. Oprócz zasad poprawnego planowania odnaleźć tu można wiele wskazówek i narzędzi dotyczących codziennej pracy w trakcie realizacji projektu. Decyzja o tym, kiedy należy zastosować które z narzędzi oraz w jaki sposób, należy natomiast do samego kierownika. Koniec końców i tak wszystko opiera się na zdrowym rozsądku. Ze Wstępu do wydania polskiego
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-60665-09-1, 9788360665091
Wydawnictwo: MINT Books

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Łańcuch krytyczny: Projekty na czas? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
MI
@mintbooks
2011-07-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Co czytać po książce “Łańcuch krytyczny: Projekty na czas”- E. M. Goldratt

Książka Cel I: Doskonałość w produkcji
Cel I: Doskonałość w produkcji Jeff Cox, E. M. Goldratt
{}10/10
Alex Rogo, szef fabryki w Bearington należącej do jednej ze ...
Książka Cel II: To nie przypadek
Cel II: To nie przypadek E. M. Goldratt
{}10/10
Podobnie jak tom pierwszy, książka ta oparta jest na rzeczyw...

Cytaty z książki

O nie! Książka Łańcuch krytyczny: Projekty na czas. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}