Las Zębów i Rąk

autor: Carrie Ryan
Las Zębów i Rąk
4.33
Ocena 4.33 na 5 możliwych
Na podstawie 51 ocen kanapowiczów
Las Zębów i Rąk to jeden z największych bestsellerów gatunku literatury Young...
Las Zębów i Rąk to jeden z największych bestsellerów gatunku literatury Young Adult ostatnich lat, porównywany popularnością do cyklu Zmierzch Stephenie Meyer, Dary Anioła Cassandry Clare czy Igrzyska Śmierci Suzanne Collins. Las Zębów i Rąk przedstawia bardzo mroczną, a jednocześnie niezwykle wc...
Pełny opis
Data wydania: 2011
ISBN: 9788361386056
Wydawnictwo: PAPIEROWY KSIĘŻYC

Recenzje

W labiryncie kłamstw
"Nie znamy świata poza naszą wioską, poza Lasem, za jego granicami nie ma nic." Mary żyje w wiosce, w której prawa i obowiązki każdego z mieszkańców wytyczają Siostry, a nad ich przestrzeganiem czuwają Strażnicy. Osada otoczona jest wysoką siatką oddzielającą ludzi od Lasu. Wyjście poza wyznaczon...
Wejdź głębiej, nie spotka Cię tu nic złego...
Potwory rodem z Resident Evil i miłość jak z Igrzysk śmierci. Czujecie się… zachęceni? Wejdź głębiej. Nie spotka Cię tutaj nic złego. Zieleń jednocząca się pośród roślin. Posłanie z kruchych gałązek, łamiących się cichutko, gdy na nich staniesz. Pohukiwanie sowy. Udzielający się spokój. Możliwość...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Nigrum
@Nigrum 2012-07-23
Jeśli ktoś chce przeżyć chwile strachu , to naprawdę polecam tą książkę. Zastanów się czy byś chciała mieszkać w głuchej dziczy, otoczona płotem, wśród ludzi znanych od dzieciństwa i wciąż cię krytykujących? Co byś zrobiła gdyby twoja matka, w akcie rozpaczy po zaginionym mężu, zaraziła się przerazliwą chorobą, stała się zombi? Bohaterka podjęła próbę walki z zombiakami, uciekła ze swojej wioski, niemal przypłacając tym życie. Jednak znalazła się w jeszcze gorszych opałach, musi podejmować tą wycieczkę z swoim bratem i zarażoną żoną,dzieckiem nierozumiejącym sytuacji oraz dwoma mężczyznami , którzy równie mocno ją kochają. A gdyby było tego mało, cały czas są śledzeni przez zmutowana kobietę-zombi. Jedynie czerwona kurtka tego stwora ostrzegała ich przed atakiem. Muszę przyznać że naprawdę zaczęłam bać się czerwonych rzeczy migających mi wśród drzew. :)
@SlumberGirl
@SlumberGirl 2013-10-26
Przeczytane (2013-10-26)
Ostatnio mam słabość do historii z zombie w tle, dlatego też przyjemnie czytało mi się Las Zębów i Rąk. Świat po apokalipsie wykreowany przez autorkę wydaje się jak najbardziej możliwy, nie ma w nim na szczęście żadnych udziwnień co do znanego wszystkim obrazu zombi. Bohaterowie mają swoje mocne i słabsze strony, ale to jak każdy człowiek, nie każdy musi być przecież bohaterem. Z chęcią zapoznam się z drugim tomem trylogii.
DO
@dorcase 2014-01-09
Przeczytane (2014-01-09)
Wbrew prawie wszystkim komentarzom, dla mnie książka jest słaba. Niby są opisy emocji, które targają bohaterami, ale czytelnik ich nie odczuwa prawie wcale. Koniec nie jest zaskakujący, padło na jedno z dwóch zakończeń, które zasugerowane są już na początku. Początek jest nawet ciekawy, ale późniejsza akcja jest nijaka w sumie. Osobom, które szukają ambitnej lektury - nie polecam.
@Estijana
@Estijana 2011-08-04
Przeczytane (2011-08-04)
Książkę można opisać jednym słowem: ,,cudowna". Czyta się ją z zapartym tchem, nie można oderwać oczu od kartki. Według mnie to czysta fantastyka. Każda strona zaskakuje i przynosi śmiertelne dawki silnych emocji. W niektórych momentach jest przerażająca i porażająca. Zostawia po sobie niezatarte wrażenie, więc jest warta przeczytania. POLECAM!!!
@Bujaczek
@Bujaczek 2011-08-19
Przeczytane (2011-08-19)
Książka jest inna i na tym chyba polega jej fenomen. Na fali książek o wampirach, wilkołakach powstało coś innego. Coś co staje się bardzo dobrym pożeraczem czasu. Gdy raz się zacznie trudno się oderwać od powieści. „Las…” wyciąga po nas ręce i kurczowo trzyma do ostatniej strony. A nawet gdy skończysz Twoje myśli krążą wokół niego. „Co dale…?”
@AmeliaGrey
@AmeliaGrey 2013-10-12
Przeczytane (2013-10-12)
Książkę czytało się w porządku, ale mnie czegoś jednak zabrakło. Wśród wielu książek antyutopijnych na rynku, ta pozostaje dość w tyle. Jako, że została wydana, kiedy nie mieliśmy takiego zatrzęsienia, pomysł wtedy mógł się wydawać nowatorski, ale teraz już niestety niekoniecznie. Choć nie mówię, że to wina autorki.:)
@Mary_Rose
@Mary_Rose 2011-08-15
Przeczytane (2011-08-15)
Chciałam napisać recenzję, ale widzę, że ta pozycja jest dość mocno oblegana. Książka na początku wydawała mi się dość infantylna. Takie połączenie filmu "Osada" i "Świtu żywych trupów". Jednak czyta się naprawdę bardzo dobrze i szybko. Umiliła mi bardzo długą podróż pociągiem i nie zasnęłam! :) Dla mnie 4 z plusem.
@cappucino2304
@cappucino2304 2014-01-05
Przeczytane (2014-01-05)
KOCHAM TĄ KSIĄŻĘ! Niesamowita, wzruszająca, przerażająca. Dawno nie czytałam tak wspaniałej książki, która wzbudziłaby we mnie takie emocje.Nic więcej jak na razie nie jestem w stanie napisać. Tylko jeszcze dodam, że jeżeli nie czytaliście to gorąco polecam, nie zawiedziecie się!
@Pria
@Pria 2011-06-19
Ech... jestem własnie w trakcie czytania tej książki. Niesamowicie oryginalny pomysł + Dobra reklama, dobre recenzje, wszystko zachęcające + brak akcji + mdła bohaterka = książka, od której niestety oczekiwałam wiele więcej
@tala86
@tala86 2011-10-20
Przeczytane (2011-10-20)
Książka jest naprawdę wspaniała. Zupełnie inna niż książki, które do tej pory miałam okazję czytać. Polecam każdemu kto lubi gdy w czasie czytania, ciarki chodzą mu po plecach.
Las Zębów i Rąk

Las Zębów i Rąk to jeden z największych bestsellerów gatunku literatury Young Adult ostatnich lat, porównywany popularnością do cyklu Zmierzch Stephenie Meyer, Dary Anioła Cassandry Clare czy Igrzyska Śmierci Suzanne Collins. Las Zębów i Rąk przedstawia bardzo mroczną, a jednocześnie niezwykle wciągającą wizję świata po zagładzie, w którym młoda dziewczyna musi dokonać trudnych wyborów między tym w co wierzy, a tym w co każą jej wierzyć, między światem swoich marzeń, który zna tylko z opowieści matki, a krwawym ale znanym światem, który ją otacza. Musi też wybrać między tym, który ofiarowuje jej swoją miłość, a tym, któremu ona chce ją ofiarować. W świecie, w którym nie ma nadziei, każdy wybór musi zostać okupiony dużą ofiarą. Tylko czy droga do spełnienia własnych marzeń okaże się warta poniesionych ofiar...? "Inteligentna, mroczna i czarująca. Las Zębów i Rąk łączy w sobie horror i piękno." Cassandra Clare, autorka cyklu Dary Anioła W świecie Mary istnieją proste prawdy. * Siostrzeństwo zawsze wie najlepiej. * Strażnicy chronią i służą. * Nieuświęceni nigdy nie ustąpią. Trzeba też pamiętać o siatce otaczającej wioskę. O ogrodzeniu, które chroni osadę przed Lasem Zębów i Rąk. Ale te prawdy stają się złudne, bowiem Mary odkrywa coś, o czym nigdy nie powinna się dowiedzieć. Sekrety Siostrzeństwa. Tajemnice Strażników. Gdy ogrodzenie zostaje sforsowane, a świat pogrąża się w chaosie, Mary musi stawić czoła Nieuświęconym. Musi też dokonać wyboru między dotychczasowym życiem w osadzie a własną przyszłością, między tym, którego kocha, a tym, który kocha ją. I zmierzyć się z prawdą ukrytą w Lesie Zębów i Rąk. Czy może istnieć życie w świecie otoczonym przez śmierć? "Wyjątkowa książka" Charlaine Harris, bestsellerowa autorka serii Czysta Krew "Rozpoczęcie czytania Lasu Zębów i Rąk to jak otwarcie Puszki Pandory. Duża dawka mroku a pośród niej cenne światełko nadziei. To pięknie napisana powieść, od której nie sposób się oderwać." Melissa Marr, bestsellerowa autorka cyklu Królowa Lata "Najlepsza powieść dystopijna, jaką czytałyśmy. Kropka!" Kami Garcia i Margaret Stohl, autorki bestsellerowej powieści Piękne Istoty "Nie mogę określić tego prościej: Uwielbiam! Żałuję, że nie ja to napisałam" Rachel Caine, autorka bestsellerowej serii Wampiry z Morganville "Postapokaliptyczny romans pierwszej klasy, świetnie napisany od pierwszej do ostatniej linijki." Scott Westerfeld, autor serii Brzydcy

Autorzy
Carrie Ryan
Amerykańska autorka, której książki notowane są na najbardziej prestiżowej liście bestsellerów New York Timesa. Jej debiutancka powieść „Las Zębów i Rąk” została uznana za jedną z najlepszych książ...
Inne książki:
Książka Las Zębów i Rąk tom 1
Książka Śmiercionośne fale
Współtworzący tą stronę
puchar @alma @alma pierwsza opinia