Lekarz i dusza. Wprowadzenie do logoterapii i analizy egzystencjalnej

Viktor E. Frankl
Książka Lekarz i dusza. Wprowadzenie do logoterapii i analizy egzystencjalnej
Książka Lekarz i dusza. Wprowadzenie do logoterapii i analizy egzystencjalnej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Lekarz i dusza" to książka należąca do ścisłego kanonu lektur dwudziestowiecznej psychologii. Viktor E. Frankl – wybitny wiedeński psychiatra i neurolog, uczeń Freuda – w sposób systematyczny przedstawia teoretyczne i praktyczne podstawy swojej metody, nazwanej przez niego logoterapią. W poszukiwaniu logosu, w przywracaniu sensu podstawowym doświadczeniom ludzkiej egzystencji, cierpieniu, śmierci, miłości czy pracy, Frankl widzi drogę wyjścia z indywidualnych kryzysów duchowych i istotę terapii zaburzeń neurotycznych. Nakładem Wydawnictwa Czarna Owca ukazały się również inne książki tego autora: "Wola sensu. Założenia i zastosowanie logoterapii", "Człowiek w poszukiwaniu sensu. Głos nadziei z otchłani Holokaustu", "Bóg ukryty. W poszukiwaniu ostatecznego sensu"
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-8015-306-6, 9788380153066
Wydawnictwo: Czarna Owca
Stron: 276
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Viktor Emil Frankl – austriacki psychiatra i psychoterapeuta, więzień obozów koncentracyjnych, m.in. Auschwitz, jeden z twórców humanizmu psychologicznego.

Książki Viktor E. Frankl

Wszystkie książki Viktor E. Frankl

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Lekarz i dusza. Wprowadzenie do logoterapii i analizy egzystencjalnej nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Lekarz i dusza. Wprowadzenie do logoterapii i analizy egzystencjalnej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}