Liberalizm polski. Idee, dotryny, przedstawiciele

Jarosław Charchuła
Liberalizm polski. Idee, dotryny, przedstawiciele
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Prezentowana książka to klasyczne opracowa­nie o charakterze teoretycznym, będące omówieniem i interpretacją poglądów głoszo­nych w ramach nurtu ideowego zwanego liberalizmem. Chodzi o współczesny libera­lizm polski, który jako zjawisko społeczno-ideowe nie jest łatwy do identyfikacji i jed­noznacznego przedstawienia. Dlatego wydaje się wyzwaniem badawczym godnym uwagi, zwłaszcza w kontekście używania i nadużywania pojęcia liberalizmu w polskim dyskursie publicznym. Dr hab. Arkadiusz Jabłoński, prof. KUL Prezentowana publikacja stanowi próbę systematyzacji myśli społecznej autorów polskich zaliczanych do grona zwolenników liberalizmu. Współczesny liberalizm polski nie jest łatwy do jednoznacznej interpretacji, dlatego też podjęty w książce temat stanowi duże wyzwanie jako przedmiot analizy z zakresu nauk społeczno-filozoficznych. O walorze publikacji stanowi również uwzględnienie i wykorzystanie przez Autora bogatej literatury źródłowej. Ks. dr hab. Jan Szymczyk, prof. KUL
ISBN: 978-83-277-1311-7, 9788327713117
Wydawnictwo: WAM

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Liberalizm polski. Idee, dotryny, przedstawiciele nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Liberalizm polski. Idee, dotryny, przedstawiciele. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl