Lilianna

Anna Szafrańska "Linda Szańska"
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 49 ocen kanapowiczów
Lilianna
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 49 ocen kanapowiczów

Opis

Tatuaż może być zbroją, czyjąś historią, którą poznaje się obraz po obrazie.

Lilianna zapomniała, czym jest bezpieczeństwo. Jedna lekkomyślna decyzja sprawiła, że już nie pamięta, jak wygląda dzień bez strachu, ale dla swojego syna – musi sobie przypomnieć.

Mat jest cenionym tatuażystą. Dawno zrozumiał, że tatuaż to nie tylko ozdoba na ciele. To szansa na ukrycie przeszłości i rozpoczęcie życia od nowa. Na to, żeby przykryć bolesną bliznę pięknym wzorem.

Ich pierwsze spotkanie jest pełne uprzedzeń. Mat widzi w Liliannie dziewczynę bez ambicji i charakteru. A on gardzi ludźmi, którzy nie mają w życiu żadnego celu.

Jednak Mat szybko zrozumie, jak bardzo się myli, szczególnie kiedy zacznie odkrywać prawdę o Liliannie, zapisaną na jej skórze.
Data wydania: 2020-03-11
Wydawnictwo: NieZwykłe
Cykl: Plnk Tattoo, tom 1
dodana przez: Shinedown
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Anna Szafrańska "Linda Szańska" Anna Szafrańska "Linda Szańska"
Urodzona w 1990 roku w Polsce
Anna Szafrańska - przygodę z pisaniem zaczęła, mając trzynaście lat. Do dziś przechowuje pamiątkowe zeszyty, w których zapisywała swoje pierwsze powieści. Publikowała w internecie pod pseudonimem Anna Scott. Autorka powieści „Widmo grzechu”, „Grzech...

Pozostałe książki:

Gorące lato. Grzeszne opowieści Malwina Siła honoru Grzeszne święta Spragnieni by żyć
Wszystkie książki Anna Szafrańska "Linda Szańska"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Lilianna"

{} WYBÓR REDAKCJI
10.04.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„W tym miejscu nie było nie było Boga ani miłosierdzia. To było piekło na ziemi”. Lilianna to niesamowita dziewczyna. Została ograbiona ze wszystkiego, co ludzkie, dobre przez najbliższą osobę w jej życiu. Młoda, beztroska, szczęśliwa, bez pamięci zakochana w Maćku, postanawia za wszelką cenę i wbrew woli rodziców z nim być. On dostaje propozycję... {} Recenzja książki Lilianna

Lilianna

20.04.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Twórczość Anny Szafrańskiej wręcz słynie z tego, że opowiada historie, które wyciskają łzy, mają wzruszać i poruszać najczulsze struny. Czy ta również taka jest? Zobaczcie opis Wydawcy: "Tatuaż może być zbroją, czyjąś historią, którą poznaje się obraz po obrazie. Lilianna zapomniała, czym jest bezpieczeństwo. Jedna lekkomyślna decyzja ... {} Recenzja książki Lilianna

Recenzja książki "Lilianna"

15.03.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Lilianna" Za mną.... Stało się... Płakałam, bo takie sytuacje nie powinny mieć miejsca... @annaszafranskaauthor ❤️poruszyłaś bardzo trudny temat w tej książce, otóż jak z romantycznego i młodzieńczego związku, można wpaść w związek pełen awantur i przemocy.... Mowa tutaj o Lilce, która będąc nastolatką , zakochała się w Maćku.... Chłopaku, któreg... {} Recenzja książki Lilianna

@syl_wia_88@syl_wia_88 {}× 2

Śmiałam się, płakałam i się zakochałam

31.03.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Tytuł: Lilianna Autor: Anna Szafrańska Cykl: Pink Tattoo Data wydania: 2020-03-11 Liczba stron: 310 Wydawnictwo: Niezwykłe Kategoria: Literatura obyczajowa, Romans Ocena: 9/10 Liliannie nigdy niczego nie brakowało. Żyła pod złotym kloszem swoich rodziców, którzy mogli jej zapewnić wszystkiego, czego dusza zapragnie. Lecz jej nie było ... {} Recenzja książki Lilianna

{}× 2

Moja opinia o książce

Opinie

@_alex_sandra_mama_
2020-08-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

"Lilianna"
Seria Pink tattoo

Kiedy młoda dziewczyna dopiero wkraczająca do dorosłe życie, zakochuje się po raz pierwszy wydaje jej się, że ten mężczyzna jest najlepszym co mogło spotkać ją w życiu. Jest gotowa nawet uciec od rodziców, zmienić miasto i poświęcić się wyłącznie jemu. Jednak życie i wczesne macierzyństwo powodują, że różowe okulary spadają a ten jedyny nie jest już tak cudowny jak na początku. Miłość i odddanie zaczyna być jednostronna a kobieta jest tylko czymś co pełni konkretne funkcje. Zaślepiona miłością zgadza się na wszystko dla bezpieczeństwa dziecka. Jednak kiedy sprawy zachodzą za daleko, jedynym wyjściem jest ucieczka.
Pod wpływem emocji dziewczyna ucieka do domu w którym pracowała dorywczo sprzątając.
Jak się okazuje była to najlepsza decyzja jaką mogła podjąć. Z biegiem dni dziewczyna zaczyna wierzyć, że życie może jeszcze odmienić się na lepsze a ona i jej synek zyskują spokój jakiego im potrzeba. Pracodawczyni staje się jej najlepszą przyjaciółką i powiernicą. W dniu urodzin dziewczyny postanawiają zrobić sobie tatuaże. Niczego nieświadoma dziewczyna nie wie, że od dnia w którym przekroczy próg salonu, jej życie wywróci się do góry nogami...
Autorka zawarła w książce cały wachlarz uczuć od miłości, bólu, poświęcenia, żalu i straty aż po przyjaźń, miłość, oddanie i spełnienie.
Historia tak bardzo przypadła mi do gustu, że bez wachania sięgnęłam po drugi tom i już wiem, że trzeci (premiera jesienią), również muszę pr...

{}× 1 | link |
@Kobietaczytajaca
2020-04-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Lilianna to mama trzyletniego Oskara, która pogodziła się ze swoim losem. Wybrała narzeczonego, a porzuciła rodziców, ten wybór nie wyszedł jej na dobre, gdyż książę Maciek przemienił się w hazardzistę i potwora. Kobieta jest bita, posiada wiele blizn, ale jakby tego było mało to Maciek bierze co chce i kiedy chce. Na drodze Lilianny staje Malwina, która daje jej gaz pieprzowy oraz swoją wizytówkę, szybko okazuje się, że te dwie rzeczy uratują Liliannę i jej odważnego syna. Mat to tatuażysta, który twierdzi, że szansa na ukrycie przeszłości to tatuaż. Czy Lilianna będzie kiedyś szczęśliwa?
💓
💓
Ta książka to bomba emocjonalna, są w niej momenty, przy których nie byłam w stanie powstrzymać łez i płakałam razem z główną bohaterką, bo to ona tutaj opowiada swoją historię. Pani Ania poruszyła ważne tematy przemocy domowej i uzależnienia. Mamy tutaj kata i dwie ofiary. Lilianna ma niską samoocenę. To zostało jej skutecznie wmówione. Ochraniała jak tylko mogła swego synka, któremu ojciec nie szczędził wyzwisk. Tak jak to mówią najtrudniejszy jest pierwszy krok a ten udał się Liliannie dzięki Malwinie, gdyby nie ona kobieta musiałaby wrócić do swego oprawcy. Tę książkę czyta się szybko a trzy pierwsze rozdziały są bardzo ciężkie. Wchodzi ona do głowy i tak szybko nie chce z niej wyjść. Zakończenie niepokojące i trzymające w napięciu. Są tu sceny erotyczne, ale przedstawione delikatnie ze smakiem. Teraz pozostało mi tylko czekać na kolejną część. Moja ocena 8/10.
...

{}× 1 | link |
@izuu_9_kwpt
2020-10-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Nie wiem jak to dobrze opisać słowami. Przy tej powieści moje serce rozpadało się na kawałki milion razy, żeby się potem poskładać i znów rozpaść. Tą książką jest pełna bólu, złych doświadczeń. Pokazuje jak cienka linia jest między miłością i bezgranicznym zaufaniem do drugiego człowieka, a nienawiścią. Lilianna jest kobietą, która mimo swojego młodego wieku przeszła bardzo wiele, a przede wszystkim jest kobietą zahukaną, zastraszoną i bez ciena własnej wartości. Autorka pokazuje nam , że nie jesteśmy sami ze swoimi problemami. Są osoby, które bezinteresownie są w stanie pomóc. I nie oczekują nic w zamian. A prawdziwa, szczera i czysta miłość może nas spotkać każdego dnia, w każdej chwili...nawet podczas wizyty na sesji tatuażu😊😋

{}× 1 | link |
@maczek89
2020-06-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Bardzo dobra książka poruszająca bardzo ciężkie tematy. Wywołuję dużo emocji. Do połowy bardzo mi się podobało, później sielankowo zbyt monotonnie i na koniec akcja- chociaż jej się spodziewałam to i tak spowodowała , że czytało się jednym tchem.

{}× 1 | link |
@Zagubiona_w_swiecie_marze
2020-04-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Do zrecenzowania

Cudowna książka, mówiąca o tym, że nie każdy facet jest taki na jakiego wygląda na początku. Zakręciła mi się łezka podczas czytania.

{}× 1 | link |
@lukrecja84
2020-10-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Lilianna @annaszafranskaauthor @wydawnictwoniezwykle
Gratuluję @annaszafranskaauthor
tak cudownego dzieła ❤😍😘 Pierwszy tom serii Pink Tatoo. Książka emocjonalnie wybuchowa. Jest czas na radość i czas na smutek. Wciągnęłam się w historię Lilianny do tego stopnia, że łzy płynęły ciurkiem... zwłaszcz na końcu książki... 😍Przepięknie napisana historia życia tytułowej bohaterki. 3 etapy życia Lilianny.Od nastolatki zakochanej po uszy, przez zaszczutą dziewczynę, do cudownej kobiety. Najgorszy jest środkowy czas...pełen bólu, upokorzeń - ze strony ukochanego Maćka. Przemiana z ofiary psychopaty w pięknego motyla - dużo ją kosztowała. Przeczytajcie jak do tej przemiany doszło. Kto jej pomógł? Kto wspierał Liliannę? Czy ona będzie jeszcze szczęśliwa? Czy odnajdzie miłość swojego życia? Czy będzie potrafiła zaufać drugiemu człowiekowi?
Poznajemy także Mata - Mateusza. Nadpobudliwego, wulgarnego tatuażystę, który gardzi i wyśmiewa się z innych ludzi. Nie umawia się z klientkami. Studio tatuażu to cały jego świat.
Czy będzie potrafił się zmienić? Czy Mata i Liliannę coś połączy?
Książka godna polecenia. Ja czekam na tom 2, a was zachęcam do przeczytania tomu 1. ❤😍 10/10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ Jesteś ofiarą przemocy fizycznej, psychicznej - pamiętaj nie bój się o tym mówić i prosić o pomoc. On/ona się nie zmieni a wręcz będzie gorzej. Musisz zacząć działać - tak jak to zrobiła Lilianna. Potrzebujesz rozmowy napisz. Zadzwoń 801120002 - Niebieska Linia - dla ofiar przemocy.
...

{} | link |
@moj.swiatksiazek
2020-07-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Lilianna nie ma oparcia w nikim.
Żyje w bezustannym strachu i zmartwieniach, poniżana i krytykowana.
Boi się poprosić o pomoc, ale w końcu musi coś zrobić, dla swojego synka.
Matt jest przystojnym, wysportowanym z odrobinę ciężkim charakterem tatuażystą, który uwielbia swoją pracę.
Ich pierwsze spotkanie nie należy do udanych.. Jednak jedna jak i druga strona przekona się, że żyła w złych przekonaniach.. Kolejna książka Anny Szafrańskiej, która udowadnia mi, za co kocham tę autorkę.
Doszczętnie prawdziwe i realistyczne postacie, które spokojnie mogłyby znaleźć się w rzeczywistości. Niezwykle prawdziwa fabuła, która chwilami sprawiała, że zastanawiałam się- czytam książkę, czy czyiś pamiętnik?
Uwielbiam autorkę za tak autentyczne i życiowe powieści, które wciągają od pierwszych stron. Zagwarantowała mi emocjonalną huśtawkę, podczas której śmiałam się i płakałam razem z bohaterami.
Z niecierpliwością czekam na kolejny tom i kolejną historię, która wiem, że będzie równie dobra jak poprzednie a nawet i lepsza <3

{} | link |
@_my_book_world_
2020-10-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Jest to historia o życiu, walce, strachu, nadziei na lepsze jutro. Lilianna na co dzień dzień zmaga się z wieloma trudnościami, każdy dzień jest dla niej walką i tylko że względu na swojego syna stara się przeżyć. Matt to pewien siebie tatuażysta, który zjawia się w jej życiu w dość trudnym okresie. Mimo nici porozumienia jaka ich połączy, pierwsze spotkanie nie wywołuje pozytywnych uczuć. On widzi w niej nijaką dziewczynę bez planów, a ona w nim zadufanego w sobie faceta. Chcecie wiedzieć jak potoczy się ich historia? PRZECZYTAJCIE! 🌸

Świetna i wciągająca opowieść o odnajdywaniu siebie i pokonywaniu wszelkich przeszkód jakie los postawi na naszej drodze.
Polecam z z całego serca 💝

{} | link |
@Monika_2
2020-05-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Przyznaję, że jak tylko zobaczyłam zapowiedź tej książki postanowiłam ją przeczytać. Urzekła mnie okładka i opis.
Nie zawiodłam się. Płakałam nad losem Lilki i Oskara.
Niesamowicie wciągająca i poruszająca.
Czy złamane serce można uleczyć, a blizny przykryć tak, by nie przypominały o bolesnej przeszłości?
Polecam wam wykroczenie do świata, gdzie tatuaż, to nie tylko ozdoba, ale też wyrażenie swojej walki z trudnościami.
Polecam. Ja nie mogłam się oderwać.

{} | link |
@maziamysza00207
2021-04-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Bardzo chciałabym napisać tutaj porządną, długą recenzję. Ale, aktualnie brak mi słów. Ta książka jest... żaden przymiotnik nie odda tego jaka jest. Ja widzę jeden wielki minus- strasznie trudno się ją czyta kiedy łzy lecą po twarzy.
Niesamowicie silna główna bohaterka. Niesamowite tło związane z tatuażem. Niesamowicie dobrze wykreowani bohaterowie. Niesamowity sposób pisania autorki. NIESAMOWITA CAŁOŚĆ.
Uwielbiam, polecam i nadal cierpię, gdy myślę o Lilce.

{} | link |
@Miss_inzynier
2020-11-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Książki z tatuażami

Bardzo wciągająca lektura. Motyw z tatuażystami znany ale fabuła bardzo dobrze poprowadzona. Charaktery facetów bardzo fajnie skonstruowane, aż sama poszłabym sobie do nich zrobić jakąś dziarę.

{} | link |
@Damka1988
2021-12-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
MA
2021-11-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@renatawawrzyczek
2021-09-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@angela95_95
2021-08-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“"A czasami ostre słowa potrafią ranić bardziej niż najostrzejszy nóż."”
{}
#
“" ...Objąłem ją ramieniem, przyciągając do siebie. Spojrzała na mnie tymi cudownymi oczami, w których mogłem utonąć na wiele godzin. Kochałem ją. Tak bardzo, że nie wierzyłem, iż to jest w ogó...”
{}
#
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Malwina
Malwina
Anna Szafrańska "Linda Szańska"
{}8.5/10
Czasami uczucie wsiąka pod skórę jak tusz i tworzy na niej unikatowy wzór. Malwina świetnie opanow...
Jaśmina
Jaśmina
Anna Szafrańska "Linda Szańska"
{}8.9/10
Trzeci tom chwytającej za serce serii „PInk Tattoo”! Tatuaż może być tym, co będzie, jeżeli pozw...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl