Listy i zapomniane wywiady

Jerzy Nowosielski, Krystyna Czerni
Listy i zapomniane wywiady
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wybór listów, wywiadów i zapomnianych wypowiedzi Jerzego Nowosielskiego, pieczołowicie dobrany przez jego biografkę Krystynę Czerni. Korespondencja i rozmowy artysty z przyjaciółmi, a zarazem współtowarzyszami w filozoficznych i artystycznych poszukiwaniach (m.in.: z Tadeuszem Różewiczem, ks. Jerzym Klingerem, Jerzym Turowiczem, Ryszardem Przybylskim czy księdzem Henrykiem Paprockim), ukazują podstawy, na których opiera się kunszt myśli filozoficznej Jerzego Nowosielskiego. Listy wymieniane z żoną Zofią przez dziesięciolecia pozwalają zobaczyć mistrza w prywatnej odsłonie. Z odnalezionych rozmów i po raz pierwszy publikowanych listów wyłania się obraz człowieka głębokiej wiary, wrażliwego artysty i dociekliwego obserwatora rzeczywistości. Lektura listów zawsze wydaje się kusząca, stwarza zwykle wrażenie bliskości i dopuszczenia do konfidencji, zaś w przypadku tak niebanalnych przyjaźni – lektura staje się ucztą duchową. Wymiana myśli z przyjaciółmi to wymiana olśnień i inspiracji, lecz także wątpliwości i niepokojów; sprawozdanie z lektur, podróży, problemy codzienne, ale i kwestie zasadnicze, dotyczące rozwoju duchowego i ideowych wyborów. (ze wstępu Krystyny Czerni)
Data wydania: 2015-02-18
ISBN: 978-83-240-3278-5, 9788324032785
Wydawnictwo: Znak
Kategoria: Biografia
Stron: 448

Autor

Jerzy Nowosielski Jerzy Nowosielski
Urodzony 7 stycznia 1023 roku w Polsce (Kraków)
Polski malarz, rysownik, scenograf, filozof i teolog prawosławny. Uważany za jednego z najwybitniejszych współczesnych ikonopisarzy.

Pozostałe książki:

Korespondencja Inność prawosławia Sztuka po końcu świata Rozmowy z Jerzym Nowosielskim Theatrum Jerzego Nowosielskiego. Katalog wystawy
Wszystkie książki Jerzy Nowosielski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Listy i zapomniane wywiady? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Listy i zapomniane wywiady. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl