Literackie portrety żołnierzy wyklętych

Mariusz Solecki
Literackie portrety żołnierzy wyklętych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Książka Soleckiego zajmuje się historią zakłamywania i (niezbyt niestety budującą, objętościowo skromną) historią odkłamywania naszych dziejów przez literaturę. Słabość, ułomność, nieśmiałość połączona niemal z poczuciem winy tych prób odkłamywania bierze się stąd, że prawie wszyscy wybitni pisarze krajowi wzięli udział w fałszowaniu rzeczywistości w interesie komunistycznej władzy i własnym. Znani literaci przez lata dorabiali najwznioślejszą ideologię do najpotworniejszych zbrodni. Na ich kłamstwach wyrosły autorytety moralne i finansowe - ujawnienie prawdy zagraża interesom zbyt wielu ludzi. W Polsce wciąż trwa walka AK i UB. Teraz II pokolenia AK i II pokolenia UB. Dobrym, znakomicie pogłębiającym pracę zabiegiem Soleckiego jest połączenie analizy literackiej z przypomnieniem historycznego tła wydarzeń. Unaocznia to ogrom fałszu i pogardę literatów propagandzistów nie tylko dla prawdy, ale także dla czytelników. Nic nie jest tak zabójcze dla kłamców i ich dzieł jak przypomnienie faktów i słów. Solecki to właśnie robi?".
Data wydania: 2017-09-19
ISBN: 978-83-7565-312-0, 9788375653120
Wydawnictwo: LTW
Kategorie: Historia, Hobby

Autor

Mariusz Solecki Mariusz Solecki
Urodzony w 1975 roku w Polsce (Szprotawa)
Absolwent polonistyki KUL, nauczyciel języka polskiego w VIII LO w Katowicach, autor książek.

Pozostałe książki:

Słownik egzemplaryczny 44 środków artystycznego wyrazu Piłka nożna i poezja Wynurzenie z czerwonej rzeki Historie pisane przez wojnę MP4. Opowieść piłkarska
Wszystkie książki Mariusz Solecki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Literackie portrety żołnierzy wyklętych? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Literackie portrety żołnierzy wyklętych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl