Litwa, Łotwa, Estonia i obwód kaliningradzki. Praktyczny przewodnik

Litwa, Łotwa, Estonia i obwód kaliningradzki. Praktyczny przewodnik
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Litwa to kraj łagodnych, zielonych pagórków, strumyków i jezior. Niemen, najdłuższa rzeka Litwy, odprowadza wody wielu rzek wprost do Morza Bałtyckiego, nad którym znajduje się sławne wybrzeże jantarowe, nazywane powszechnie Mierzeją Kurońską. To piaszczyste pasmo wydm porośnięte wiecznie zielonymi sosnami, ciągnie się na długości około 100 km z południowego zachodu w stronę portu morskiego Kłajpedy, zamykając tym samym rozległy obszar Zatoki Kurońskiej. Tam też od wieków wyrzucany jest litewski bursztyn. Jednak Litwa to nie tylko piękna, uspakajająca natura, ale również miejsce, gdzie możemy podziwiać zabytki najwyższej klasy. Na sam przód wysuwa się Wilno, którego serce stanowi przepiękna Starówka, jedna z większych i rozleglejszych w Europie. O niegdysiejszej świetności grodu nad Wilią i Wilenką świadczy kilkadziesiąt zabytkowych kościołów, wspaniałe magnackie rezydencje i mieszczańskie kamieniczki. Zwiedziwszy bezcenne zabytki Wilna, warto spróbować wczuć się w jego duszę: pogawędzić ze śpiewnie zaciągającym staruszkiem, pobłądzić bez celu po wąskich uliczkach i zaułkach, posiedzieć na parkowej ławeczce koło katedry lub nad Wilią. Łotwa jest krajem nizinnym z niewielkimi, pokrytymi lasem wzgórzami, polodowcowymi jeziorami i rwącymi strumieniami. Słabo urozmaicony krajobraz oraz przede wszystkim liczne źródła wód mineralnych predestynują Łotwę do stania się miejscem wypoczynku. Dużym atutem jest także długa linia brzegowa i szerokie, piaszczyste nadbałtyckie plaże. Warta odwiedzenia jest również surowa i dostojna Ryga, którą na tle innych miast krajów nadbałtyckich wyróżnia chłodny, północny, na poły skandynawski charakter. Największą atrakcją jest Stare Miasto. Turystów przyciągają tu od lat masywne mieszczańskie kamienice i zespół kamieniczek Trzej Bracia, gmachy kupieckiej gildii, resztki murów obronnych oraz wąskie i brukowane uliczki. Estonia coraz częściej wybierana jest na miejsce wypoczynku, co wynika z jej szybkiego rozwoju turystycznego, jak i gospodarczego. Stwarza ona możliwości spędzenia wakacji i urlopu na piaszczystych, szerokich plażach bałtyckich, których najpopularniejszym kurortem stało się Parnu (Parnawa) położone nad Zatoką Ryską. Wypoczynku w ciszy i w kontakcie z naturą szukać można na malowniczych bałtyckich wyspach Sarema, Hiiumaa oraz Muhu. Tallin, stolica Estonii to jedno z bardziej fascynujących miejsc w Europie. Można w nim podziwiać historyczną część miasta z plątaniną wąskich kamiennych uliczek, średniowieczny rynek z gotyckim ratuszem, rzędy mieszczańskich kamieniczek, interesujące kościoły i muzea, wreszcie potężne mury obronne z basztami: Kiek in de Kök, Grubą Małgorzatą i Długim Hermanem na czele. Przewodnik "Litwa, Łotwa, Estonia i Obwód Kaliningradzki" z serii Praktyczny przewodnik mobilizuje do odkrywania świata. Lubią go osoby aktywne i odważne, które podróżują samodzielnie, są cały czas w ruchu: chcą zobaczyć, dotknąć, poczuć. Został napisany w podróży, stąd też jest wiarygodny i sprawdzony na miejscu.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7513-148-2, 9788375131482
Wydawnictwo: Pascal
Seria: Praktyczny Przewodnik
Stron: 568

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Litwa, Łotwa, Estonia i obwód kaliningradzki. Praktyczny przewodnik? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Litwa, Łotwa, Estonia i obwód kaliningradzki. Praktyczny przewodnik. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl