Opinia na temat książki Lodowy smok

@tatiaszaaleksiej @tatiaszaaleksiej · 2020-01-10 12:10:54
Przeczytane
Jedyna książka napisana przez R.R. Martina dla dzieci. Zostałam bardzo przyjemnie zaskoczona tą bajkową opowieścią .

Lodowy smok jest przerażający, wszyscy się boją. Znajduje bratnią duszę w Adarze dziewczynce, która urodziła się zimą. Jest inna od wszystkich, jest - zimna…  Ma w sobie spokój i powagę, bardzo różni się od innych dzieci. Nie lubi ciepła. Przyszło jej żyć w świecie nieustannie ogarniętym wojną, jedyną stałą w jej życiu staje się lodowy smok z którym się zaprzyjaźnia. Nadchodzi niebezpieczeństwo. Czy smokowi uda się  ochronić dziewczynkę i jej rodzinę?

Od samego początku fabuła bardzo wciąga i przykuwa uwagę. Wydaje się bardzo prosta, a przy tym ujmująca i bolesna. Autor stworzył wzruszającą historię o poświęceniu odwadze, samotności i przyjaźni. Napisana ciekawym, prostym językiem. Pełna brutalności, ale taki właśnie jest nasz świat. Zniszczenia, wojenna zawierucha. Rodzinne nieporozumienia, strata, inność. Niesie nadzieję. Zaskakuje, daje do myślenia.  

Uwagę zwraca piękno i zarazem prostota wydania. Sztywna okładka, przepiękne ilustracje autorstwa Luisa Royo robią wrażenie. Dopracowane w każdym szczególe, trafnie oddają klimat opowieści. Mój jedyny niedosyt to to, że historia jest bardzo krótka. Polecam, historia chwyta za serce :)
Ocena @tatiaszaaleksiej:
Data przeczytania: 2020-01-10
Lodowy smok
3 wydania
Lodowy smok
George R.R. Martin
{}6.7/10
Lodowy smok jest od dawna oczekiwaną pierwszą książką dla dzieci w dorobku George?a R.R. Martina, zdobywcy wielu nagród i autora bestsellerowej sagi Pieśń Lodu i Ognia. Ozdobiony pięknymi rysunkami sł...
Komentarze

Pozostałe opinie

George R.R. Martin – tego nazwiska większości z Was raczej nie muszę przybliżać. Wystarczy rzucić hasło: „Gra o tron”. Jednak zdziwienie może budzić fakt, że autor napisał też książkę dla dzieci, któ...

Fajna historia dla starszych dzieci. Bardzo ładne ilustracje, dopracowane w każdym calu.

Ładne obrazki ale jak dla mnie to tyle...

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl