Logiki wielowartościowe

Grzegorz Malinowski
Logiki wielowartościowe
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Przystępny wykład działu logiki, który zajmuje się badaniem kryterium prawdziwości zdań oraz formalnych związków wynikania. Istotą logiki wielowartościowej jest odejście od klasycznej logiki dwuwartościowej (prawda i fałsz) i wprowadzenie wartości pośrednich (możliwości, niezdeterminowania). Podstawy logik wielowartościowych stworzyli polscy uczeni skupieni w szkole lwowsko-warszawskiej (Łukasiewicz, Tarski, Ajdukiewicz). Logiki wielowartościowe wykładane są na kursach logiki dla filozofów, matematyków, informatyków (ogromne zastosowanie logik wielowartościowych w technikach komputerowych). Wydanie 2 rozszerzone otrzymało dwa nowe rozdziały oraz uzupełnienia w pozostałych rozdziałach.
ISBN: 978-83-01-14879-9, 9788301148799
Wydawnictwo: Naukowe PWN

Autor

Grzegorz Malinowski Grzegorz Malinowski Profesor zwyczajny w Uniwersytecie Łódzkim w Instytucie Filozofii, Katedrze Logiki i Metodologii Nauki. Ukończył matematyką na Uniwersytecie Łódzkim. Autor ponad 100 publikacji w czasopismach logicznych, głównie o zasięgu międzynarodowym, a także li...

Pozostałe książki:

Logika ogólna Nierówności i wzrost gospodarczy
Wszystkie książki Grzegorz Malinowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Logiki wielowartościowe? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Logiki wielowartościowe. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl