Opinia na temat książki Lot nad kukułczym gniazdem

@Michalangelo @Michalangelo · 2012-12-25 21:26:38
nie widziałem jeszcze filmu i się cieszę, bo z tego, co słyszę, film użył nieco innego obrazowania niż książka. Sama powieść jest urzekająca i wydaje mi się, że użycie sformułowania "jest nudna, dlatego mi się nie podobała" jest nie przemyślanie. Moim zdaniem "Lot..." jest nie tylko popisem pisarstwa - bo ucharakteryzowanie narratora na schizofrenika, którego zwidy mieszają się z faktami jest wykonane na piątkę - ale także jest ważną lekturą, która - w przeciwieństwie do Zielonej Mili, która nie ukazuje więźniów jako "normalnych" ludzi, to właśnie robi z pacjentami kliniki psychiatrycznej. Po przeczytaniu zacząłem zastanawiać się, jaki ja mam stosunek do chorych psychicznie i zacząłem od tego, że samo sformułowanie "chory psychicznie" ma dla mnie ujemne nacechowanie emocjonalne... Może czas się przereformować i zastanowić, dlaczego chorzy umysłowo są napiętnowani? Właśnie tego problemu dotyka ta książka.
Ocena @Michalangelo:
serce
← polub, jeżeli spodobała Ci się ta opinia
Książka Lot nad kukułczym gniazdem
Lot nad kukułczym gniazdem 9.2 /10
Ken Kesey
McMurphy, szuler, dziwkarz i zabijaka, udaje wariata, żeby się wykpić od odsiadywania wyroku. Pobyt ...
Komentarze

Pozostałe opinie

zdecydowanie jedna z najlepszych książek, jakie kiedykolwiek czytałam

Klasyka klasyką, ale nie nazwałabym tej książki arcydziełem, mimo ogromnego respektu do tej pozycji. Owszem, jest naprawdę dobra - świetnie użyte metafory, zgrabna kreacja świata przedstawionego, różn...

AG
@Castiel

Książka daje do myślenia, podobała mi. Zakończenie książki jest najbardziej poruszające. Nie spodziewałam się takiego.

@Loletka. @Loletka.

Jednym słowem książka godna polecenia, zapada w pamięć i czyta się świetnie.

@Pablopan @Pablopan

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się