Łotr - Trudi Canavan

autor: Trudi Canavan
Łotr - Trudi Canavan
8.03
Ocena 8.03 na 10 możliwych
Na podstawie 30 ocen kanapowiczów
"Żyjąc wśród sachakańskich buntowników, Lorkin stara się dowiedzieć o nich i ich...
"Żyjąc wśród sachakańskich buntowników, Lorkin stara się dowiedzieć o nich i ich wyjątkowej magii jak najwięcej. Zdrajcy nie są jednak chętni, by podzielić się nią w zamian za wiedzę uzdrowicielską, którą tak desperacko pragną poznać. Choć Lorkin przypuszcza, że obawiają się ujawnić przed światem sw...
Pełny opis
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-62170-17-3 ( 9788362170173 )
Wydawnictwo: Galeria Książki
Stron: 580
puchar @Ledina @Ledina pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Recenzje

Trylogia Zdrajcy: Łotr
"Łotr" to druga części "Trylogii Zdrajcy", a jednocześnie najnowsza książka Trudi Canavan. Tom jest kontynuacją popularnej "Trylogii Czarnego Maga" oraz "Uczennicy Maga", które odbywają się w tym samym świecie, ale już w innych latach. Najnowsza książka autorki jest znacznie grubsza niż jej poprzedn...
Łotr - Trudi Canavan
Kiedy „Łotr”, druga część Trylogii Zdrajcy i zarazem najnowsza książka Trudi Canavan, znalazł się w moich rękach, odtańczyłam dziki taniec radości. Będąc jeszcze na świeżo po lekturze „Misji Ambasadora”, ogromnie mnie ciekawiło, co tym razem wymyśliła autorka i czy moje nadzieje, odnoście mniejszej ...
Napisz swoją opinię

Opinie

@falconer
@falconer 2012-04-06
Powieść Trudi Canavan \"Łotr\" to druga cześć Trylogii zdrajcy. Górnym bohaterem jest Loryk tury misi stawić czoła prawdzie o swoim ojcu misi ,chęci poznania czarnej magi ,bo nic nie ma za darmo.Ale loryk nie jet tu jedynym bohaterem bo trylogia Pni.Trudi ma wiele wątków bo jet tu Ambasador Dannyl oraz Cery\'ego złodzieja. Przyznam że ten cykl trylogia zdrajcy jet moim pierwszym, kontaktem z twórczością Pani Trudi ale powiem że szkoda ,dopiero teraz do niej się przekonałem. Teraz czekam na trzeci tom tego cyklu,ale nim zostanie wydana, ja nadrobię zaległości i przeczytam Trylogii Czarnego Maga a potem Trylogie Era Pięciorga bo zakochałem się w świecie wymyślonym przez Panią Trudi.Jak nudzi was elfy,orki i takie istoty,a lubicie wielowątkowy mus owocowy dodatkiem pieprzu,to mim zdaniem ta pozycja jet dla waz stworzona.
@Colley
@Colley 2011-06-20
Przeczytane (2011-07-01)
Popieram poprzednika jeśli chodzi o propozycję kolejności czytania książek Canavan, ale jeśli chodzi o ocenę "Łotra", wcale tak mi się nie podobała. Niektóre wątki po prostu działały mi na nerwy, a te, które mi się podobały, szybko się kończyły. Lubiłam w sumie tylko wątek z Lorkinem. Wątek z Dannylem wydawał mi się trochę bez sensu, bo dopiero pod koniec książki przyniósł jakiekolwiek wnioski... tak właściwie, jak każdy z wątków w tym tomie. Żadna wiadomość mną nie wstrząsnęła, żaden wątek nie pozwolił mi przestać czytać, żadna z postaci nie nie zyskała zbyt dużej sympatii. Trudi Canavan nie uda się ponownie stworzyć dzieła na miarę Trylogii Czarnego Maga. Mam nadzieję, że trzeci tom będzie o wiele lepszy.
@Edhiel
@Edhiel 2011-06-04
Przeczytane (2011-06-04)
Czekałem na tą część z wielką niecierpliwością i wreszcie się doczekałem !! Drugi tom " Trylogii Zdrajcy " jest lepszy od poprzedniego. Wprowadzenie nowego wątku było bardzo dobrym posunięciem. Książka odsłania nam nowe i uzupełnia stare tajemnice. Ukazuje nam również jak niektóre postacie dojrzały. Akcja przez cały czas jest na wysokim poziomie. Większość osób ( jak nie wszyscy ) czytali " Trylogię Czarnego Maga " , ale ci którzy nie czytali jeszcze " Uczennicy Maga " - niech najpierw ją przeczytają zamiast zabierać się za tą trylogię :) Mam nadzieję na większy rozwój niektórych wątków (np. może coś z Reginem? ). Jak najbardziej polecam i z niecierpliwością czekam na więcej!
@minou
@minou 2011-06-27
Przeczytane (2011-06-22)
Zdecydowanie popieram osoby, które zachęcają do przeczytania najpierw "Uczennicy Maga", a dopiero później obu trylogii. Książka ta jest wprowadzeniem do kolejnych książek i wiele wyjaśnia. Wracając do "Łotra"... Wydaje mi się, że autorka postawiła tu na rozwinięcie "nowego" wątku kosztem "starych" (wątki te miejscami się przeplatają). Moim zdaniem zabieg był dobry, a książka sporo na tym zyskała. Powiem szczerze, że nie wiem co może zdarzyć się w następnym tomie, który zapowiada się bardzo ciekawie. Jak większość czekam na trzeci tom :-D
@cofta
@cofta 2011-06-21
Przeczytane (2011-06-21)
Książka, na którą czekałam długo.. Może zbyt długo, bo czas ten podsycał oczekiwania, którym niestety "Łotr" nie sprostał.. Podobnie jak wszystkie książki Canavan, przeczytałam go w dwa dni. Myślę jednak, że to zasługa jedynie języka a nie budowania napięcia i wartkości akcji... Przez pół książki nie działo się zbyt wiele, ciągle czekałam aż coś się wydarzy, a kiedy już coś się działo nie było to zaskakujące. Książkę warto przeczytać, ale nie należy mieć nadziei że będzie lepsza niż I część. Czekam na III tom.
@enedtil
@enedtil 2011-07-24
Przeczytane (2011-06-28)
Miałam względem „Łotra” wiele oczekiwań, które nie zostały spełnione. Złości mnie, że to kolejna opowieść, nie bardzo różniąca się od pozostałych książek Canavan. Ale gdy tak próbuję na nią spojrzeć bez moich żalów, muszę przyznać, że to dobra pozycja fantasy, która ma w sobie to „coś”, co sprawia, że jest przyjemną w odbiorze lekturą. Jednak jeśli chodzi o mnie, w przypadku książek Trudi, pomału zaczyna to być za mało. Mam nadzieję (znowu), że trzeci tom uratuje tę trylogię.
@cordiale
@cordiale 2014-04-24
Przeczytane (2014-04-24)
„Łotr” jest pierwszą książką, która mimo to, że czasami budziła moją irytacje to jednak ma w sobie to „coś” co powoduje, że chce się ją czytać. Pomimo wad opisuje po prostu ciekawą historię. [całą recenzję "Łotra" oraz pozostałych tomów "Trylogii Zdrajcy" znajdziecie na moim blogu: http://zapomnianypokoj.blogspot.com/2014/04/misja-ambasadora-otr-krolowa-zdrajcow.html zapraszam :)]
@Nivell
@Nivell 2011-12-27
Przeczytane (2011-12-27)
O wiele lepsza od pierwszej. Ostatnia będzie pewnie najlepsza. Tak poza tym to książka była dobra, nudziła trochę, ale dało się czytać. Wątki mnie drażniły, ale tylko niektóre. Szkoda, że Pani Canavan odsunęła Regina, brakowało mi go. No właśnie brakowało jeszcze czegoś, postaci, paru wątków, więcej tajemnicy... A córka Cery'ego mnie dobiła, ale mniejsza o to.
@Ledina
@Ledina 2011-05-21
Przeczytane (2011-05-21)
O wiele, wiele lepsza niż pierwszy tom, czyli "Misja Ambasadora. W książce zostają ukazane nowe sekrety, również tedotyczące Akkarina, zresztą wiele jest o nim fragmentów. Autorka postanowiła dodać również nową, świeżą krew do dzieła, co wzmaga ciekawość. Książka jest o wiele grubsza od poprzedniczki, a jej cena w Empiku obecnie spadła do 30zł.
@coconut
@coconut 2011-11-12
Przeczytane (2011-11-12)
"Łotr" jest trochę słabszy w porównaniu z poprzednimi częściami. Czyta się szybko i przyjemnie, lecz czegoś zabrakło. Niewiele mnie zaskoczyło, bardzo przewidywalna książka, ale wyjątkowo mi to nie przeszkadzało (podobnie było z Trylogią Czarnego Maga). Trzeci tom będzie lepszy, jak zawsze u pani Canavan. Polecam.