Magda.doc

autor: Fox Marta
Magda.doc
8.78
Ocena 8.78 na 10 możliwych
Na podstawie 55 ocen kanapowiczów
Lektura szkolna wraz z opracowaniem. Osiemnastoletnią Magdę poznajemy w dramatyc...
Lektura szkolna wraz z opracowaniem. Osiemnastoletnią Magdę poznajemy w dramatycznym momencie życia, gdy dowiaduje się, że jest w ciąży. Jak doszło do tego, że zdolna i pracowita dziewczyna wpadła w tak poważne tarapaty? Jak przeżyje to brutalne wejście w dorosłość? Magda.doc - to pełna dramatyzmu a...
Pełny opis
Data wydania: 2012-4-1
ISBN: 978-83-7568-953-2 ( 9788375689532 )
Wydawnictwo: Siedmioróg
puchar @Belladonna @Belladonna pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Popraw tę książkę

Recenzje

Magda.doc
Książki bywają różnorakie. Są książki dobre, są i złe. Są intrygujące i wciągające, jak i przegadane i rozwlekłe niczym ciągnące się spaghetti. Są utwory będące pomnikami dziejów, są i przeboje jednego sezonu. W końcu są i książki przeznaczone tylko dla dorosłych, jak i tylko dla dzieci czy młodzież...
Magda.doc
Magda jest najlepszą uczennicą w klasie, ale nie ma łatwego życia. Ukochany ojciec zmarł, a od tego czasu jej złe stosunki z matką jeszcze bardziej się pogorszyły. Obie kobiety żyją obok siebie - córka stara się nie wchodzić matce w drogę, wypełniać swoje obowiązki i nie wchodzić w głębsze tematy ro...
Napisz swoją opinię

Opinie

@basiapsl
@basiapsl 2009-07-21
Przeczytane (2009-07-20)
Nowy cykl Marty Fox ma formę dziennika bardzo nowoczesnego, bo komputerowego. Jego autorkę, osiemnastoletnią Magdę poznajemy w dramatycznym okresie życia, gdy dowiaduje się, że jest w ciąży. Jak doszło do tego, że zdolna i pracowita dziewczyna wpadła w tak poważne tarapaty? Jak przeżyje to brutalne wejście w dorosłość? "Magda.doc" to pełna dramatyzmu, ale i epizodów humorystycznych oraz wewnętrznego ciepła, mądra powieść o dojrzewaniu. Przyjaciół Magdy informujemy, że mogą dowiedzieć się o jej losach z następnej z cyklu powieści Marty Fox, pt. "Paulina.doc". [Siedmioróg, 1997] (źródło: okładka)
@Fonin
@Fonin 2011-05-08
Książka była świetna. To od niej zaczęła się moja przygoda z ta autorką. Jak na dzień dzisiejszy przeczytałam większość jej książek. Magda to młoda dziewczyna która zachodzi w ciążę. Akcja dzieje się w czasach kiedy w Polsce młode matki nie były traktowane ulgowo. Jednak bohaterka pokazuje, że wystarczy tylko trochę hartu ducha i można pokonać każdą przeszkodę. Książka ma niezwykłą formę bo są to wpisy do komputerowego dziennika. Czyta się ją szybko i miło. Godna polecenia nie tylko dla nastolatek.
@without_doubt
@without_doubt 2010-02-02
Cześć ludzie. Pierwszą część historii Magdy przeczytałam 4 lata temu. Pamiętam jak długo szukałam drugiej - "Pauliny.doc". Niestety nie było jej nigdzie, ani w bibliotekach, ani w księgarniach. Ostatnio, na dniach właściwie, mama mi ją sprezentowała xD wciągnęła mnie niesamowicie. Nie wiem co jest w tej książce, ale wczułam się maksymalnie i ciągle myślę o tej dziewczynie, jakbym conajmniej ja nią była, a różni nas wszystko. Dziwne trochę, ale książki wywierają różny wpływ na człowieka.
@Ayumi_Tsukada
@Ayumi_Tsukada 2010-10-23
Przeczytane (2010-10-23)
Książka ciekawa, porusza ponadczasowe problemy i rozterki, bo przecież ile słyszy się w telewizji, czy też widzi w naszym otoczeniu, jak młode dziewczyny zachodzą w ciążę. Przyznam, że książka dotyczy też w jakiś sposób mnie, bo moja mama również urodziła mnie, kiedy miała osiemnaście lat. Nawet data urodzenia Pauliny (26 maja) prawie odpowiada mojej (30 maja).
@skijumperka
@skijumperka 2009-09-13
Przeczytane (2007-07-28)
Autorka porusza trudny temat... Książka wciągająca. Zadziwiła mnie przemiana, jaka zaszła w Magdzie, dowiedziawszy się, że jest w ciąży. Nie zdezerterowała, co jest godne podziwu, chociaż nie pochwalam jej wcześniejszego zachowania i tego, że uległa Łukaszowi Młodszemu.
@natkawes
@natkawes 2010-06-12
Przeczytane (2010-01-01)
Wypożyczyłam w bibliotece, bo ciekawy był opis. Jednak męczyłam się z nią przeszło tydzień. Może historia jest ciekawa, ale kiepsko napisana. Na koniec nie wiadomo co z matką Magdy. Trochę niedopowiedziane to wszystko. I jak główna bohaterka mogła być tak lekkomyślna.
@Wyrysowana_
@Wyrysowana_ 2009-05-24
Przeczytane (2009-05-24)
Książka zaciekawiła mnie ogólnie przebiegiem ciąży i spokojem Magdy, gdy w jej ciele rodziło się nowe życie. Według mnie była tutaj wiele razy pokazywana scena jaką matka jest tyranką dla własnej córki. Byłam po prostu zszokowana. Ciekawa książka. Polecam!
@Meme
@Meme 2010-06-29
Przeczytane (2007-07-28)
Czytałam stosunkowo dawno. Jest to niezwykła powieść o miłości, radości, smutku, bólu i odrzuceniu. Bardzo mi się spodobała ta lektura. Szczególnie dlatego, że była pisana w postaci pamiętnika. Polecam także część drugą "Paulina.doc" .
@awokadoo
@awokadoo 2010-12-02
Przeczytane (2009-01-01)
Po wypowiedziach poniżej, cóż ja mogę dodać? Powiem tylko, że gdy skończyłam czytać tą książkę wydawało mi się, że mój własny świat jest fikcją. Tak prawdziwie została napisana. I co jeszcze? Na pewno była ponadczasowa i ciekawa.
@Loli14
@Loli14 2010-08-07
Przeczytane (2010-08-07)
Miło i szybko się ją czyta. Jak dla mnie czymś się różniła od innych młodzieżówek. Ta książka była taka realna. I to mi się w niej najbardziej podobało. Naprawdę fajna książka. Polecam :)
Autorzy
Fox Marta
Inne książki:
Książka Magda.doc
Książka Paulina.doc
Książka Paulina na orbicie kotów
Książka Karolina XL