Magiczna ruletka czyli Wyprawa Anny do Świata Fantazji po skrzydła marzeń

Krystyna Jakóbczyk
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Magiczna ruletka czyli Wyprawa Anny do Świata Fantazji po skrzydła marzeń
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Anna bierze udział w castingu filmowym dla dzieci. Na skutek nieporozumienia między rodzicami, nikt nie przychodzi po Annę i dziewczynka spędza noc w studio telewizyjnym. Za sprawą Królowej Fatum Anna przekracza barierę Świata Rzeczywistego i "wpada" do Świata Fantazji. Jej pluszowy Biały Królik ożywa i staje się przewodnikiem po baśni. Anna spotyka szczęśliwe, fruwające Ćmy Olbrzymy i dzięki ich wskazówkom rusza na wyprawę do Zamku Fatum, aby spełnić swe marzenie i móc latać. Wkrótce trafia do "SALONU GIER MAGICZNYCH", gdzie spotyka wielu swoich rówieśników, bohaterów znanych filmów i seriali telewizyjnych. Zaprzyjaźnia się z nimi, bawi, kłóci, wreszcie trafia do KABINY SPEŁNIENIA MARZEŃ i wyrastają jej skrzydła. Śladem zaginionej córki podąża Julia i również trafia do "SALONU GIER MAGICZNYCH", lecz wpada w pułapkę Fatum. Julia ulega pokusie gry w MAGICZNĄ RULETKĘ i pragnie wygrać genialne dziecko. SALON bowiem przeznaczony jest wyłącznie dla dorosłych i każdy może w nim wygrać w ruletkę jedno dziecko, to, którego pragnie najbardziej. Julia szybko wpada w szpony hazardu, gra o coraz to innego małego geniusza. Faun-Krupier zaś skrzętnie gromadzi w swoim skarbcu ŻETONY CZASU ŻYCIA Julii i kusi ją wciąż do obstawiania pól MAGICZNEJ RULETKI. Julia gra bez opamiętania, lecz po każdym zagraniu staje się o kilka lat starsza. Historia Julii rozwija się lawinowo, aż do momentu, kiedy Anna w KABINIE SPEŁNIENIA MARZEŃ ogląda przypadkowo film o tragedii swojej mamy. Anna przeżywa wstrząs i postanawia jej pomóc. Cel dążenia Anny zmienia się - teraz dziewczynka wędruje do Zamku Fatum, aby uratować mamę i przywrócić jej utraconą młodość. Po drodze Anna przeżywa wiele niebezpieczeństw, pokonuje wiele przeszkód. Większość z nich tkwi w niej samej. Anna przeżywa bowiem różne stany emocjonalne, przechodzi różne próby, które w opowieści przyjmują kształt spotkań Anny z fantastycznymi postaciami alegorycznymi. Anna przeżywa więc oczarowanie Krainą Mgieł i pokusę ucieczki od swoich zadań w świat marzeń i majaków sennych - spotkanie z PANEM SNÓW. Podejmuje próbę rozwiązania swoich problemów przy wykorzystaniu mądrości i logiki - spotkanie z PANEM ARGUMENTEM. Uczy się cierpliwości, forteli i dążenia do osiągnięcia celu wszelkimi sposobami - spotkanie z PANEM CZASEM. Dziewczynka uwikłana w konflikt z potężnym Fatum, pokonać musi swój STRACH, ROZPACZ i kierować się NADZIEJĄ. Anna jest zwyczajną, jedenastoletnią dziewczynką i ma tylko jedno jedyne marzenie - chce latać na lotni. Lecz jej matka pragnie mieć dziecko genialne, które spełniałoby jej chore ambicje i zaspokajało jej próżność. Nie akceptuje i nie rozumie córki, chociaż to właśnie ona odpłaca jej w życiu sercem za brak serca. O tym właśnie jest historia małej Anny.
Data wydania: 2004-11-30
ISBN: 978-83-7298-703-7, 9788372987037
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Stron: 222

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Magiczna ruletka czyli Wyprawa Anny do Świata Fantazji po skrzydła marzeń nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@MacochaKopciuszka
2010-02-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

urocza... niby fantstyczna ale świetna

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Magiczna ruletka czyli Wyprawa Anny do Świata Fantazji po skrzydła marzeń. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl