Małe i średnie przedsiębiorstwa W świecie strategii Lizbońskiej

Marian Strużycki
Książka Małe i średnie przedsiębiorstwa W świecie strategii Lizbońskiej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Strategia Lizbońska jako program długookresowego rozwoju społeczno-gospodarczego krajów Unii Europejskiej została przyjęta w niniejszej monografii jako główne odniesienie merytoryczne, wyznacznik zmian oraz podstawa związków rynkowych obejmujących całą polską gospodarkę, a w tym małe i średnie przedsiębiorstwa. Zespół Katedry Zarządzania Przedsiębiorstwem traktuje te związki jako ważny element polskiej transformacji oraz podstawę wątków strategicznych na bliższą i dalszą przyszłość. Autorzy prezentują w monografii rozległe uwarunkowania wynikające ze studiów literatury polskiej i zagranicznej, a także z rezultatów badań empirycznych zrealizowanych na celowo dobranej próbie. W tym znaczeniu Strategia Lizbońska traktowana jest jako wyzwanie rozwojowe na początku XXI wieku i w dalszych latach. Autorzy przyjęli, że znajomość zadań i celów Strategii Lizbońskiej, którą posiadają kierujący sektorem MSP, a także reprezentanci samorządu terytorialnego, zdecyduje o kierunkach tego rozwoju, uporządkuje przestrzenne i regionalne aspekty rozwoju, a nade wszystko wykorzysta nowe tendencje w zarządzaniu sektorem w zakresie kooperacji regionalnej, innowacyjności MSP, konkurencyjności tych podmiotów i ich pobudzającej roli w gospodarce regionu. Zagadnienia te prezentowane są w monografii przez pryzmat Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności oraz przez liczne uwarunkowania o charakterze finansowym, praw-no-organizacyjnym i efektywnościowym. Monografia zawiera wysoce użyteczne kompendium wiedzy pozwalającej lepiej zarządzać małymi i średnimi przedsiębiorstwami, a także lepiej wykorzystywać inspiracje i narzędzia zawarte w Strategii Lizbońskiej akceptowanej przez wszystkich członków Unii Europejskiej. prof. zw. dr hab. Marian Strużycki
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7378-363-8, 9788373783638
Wydawnictwo: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Małe i średnie przedsiębiorstwa W świecie strategii Lizbońskiej? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Małe i średnie przedsiębiorstwa W świecie strategii Lizbońskiej”- Marian Strużycki

Przedsiębiorczość w teorii i praktyce
Przedsiębiorczość w teorii ... Marian Strużycki
Przygotowana przez Zespół doktorantów Kolegium Zarządzania i...
Reklama w procesach konkurencji
Reklama w procesach konkure... Marian Strużycki
Publikacja stanowi aktualne kompendium wiedzy uwzględniające...

Cytaty z książki

O nie! Książka Małe i średnie przedsiębiorstwa W świecie strategii Lizbońskiej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe