Małżeństwo doskonałe. Czy ty wiesz, że ja cię kocham...

Wojciech Karolak, Krystyna Pytlakowska
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Małżeństwo doskonałe. Czy ty wiesz, że ja cię kocham...
Książka Małżeństwo doskonałe. Czy ty wiesz, że ja cię kocham...
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Wojciech Karolak nie znosi wyjazdów, ale w tę podróż wybrał się ze mną bez większych oporów. Być może dlatego, że nie musiał zabierać ze sobą ciężkich walizek - wystarczyły wspomnienia. Pojechaliśmy do miejscowości Przeszłość, zatrzymując się na kilku przystankach. To książka wyjątkowa, bo o wielkiej miłości do absolutnie niezwykłej kobiety - Marii Czubaszek, jego żony. Do tej pory jazzman raczej nie udzielał indywidualnych wywiadów, nikt więc nie wiedział, co tak naprawdę w nim siedzi ani do jakich uczuć jest zdolny. Przez prawie dwa miesiące podczas nocnych spotkań odkrywałam jego fascynujące tajemnice. Dzisiaj już wiem, dlaczego Marysia Czubaszek pokochała właśnie jego. Prawdę mówiąc, sama się w nim zakochałam, ale jestem bez szans, bo to facet jednej kobiety. Jeżeli nie wierzycie, po prostu przeczytajcie tę książkę. Wojciech Karolak – muzyk jazzowy, pianista, kompozytor, saksofonista altowy i tenorowy, aranżer, wirtuoz organów Hammonda. Współpracował m.in. z Janem "Ptaszynem" Wróblewskim, Krzysztofem Komedą, Andrzejem Kurylewiczem, Jerzym Matuszkiewiczem, Jarosławem Śmietaną, Obywatelem GC. Był aranżerem i kompozytorem Studia M-2 i Big Bandu Polskiego Radia. W 1962 roku wspólnie z Andrzejem Dąbrowskim założył The Karolak Trio i wydał pierwszą autorską płytę. W 1966 roku wyjechał do Szwecji. W latach 80. razem z Tomaszem Szukalskim i Czesławem Bartkowskim stworzył formację Time Killers. Wspólnie nagrali album, który w ankiecie krytyków "Jazz Forum" został uznany za najlepszą płytę jazzową dekady. Jest kompozytorem muzyki filmowej − m.in. do "Konopielki" w reżyserii Witolda Leszczyńskiego. Pisał też muzykę do tekstów swojej żony – Marii Czubaszek. Krystyna Pytlakowska − autorka 2 tysięcy wywiadów znana z ładnych nóg i dowcipnych pytań. Twierdzi, że poczucie humoru odziedziczyła po ojcu, pisarzu i radiowcu Jerzym Pytlakowskim, i młodszym bracie, Piotrze − fachowcu od mafii. Współtworzyła z sukcesem dwutygodnik "Viva!", w którym pracuje od 20 lat. Czasami pisze książki. Zdarza jej się zdobywać nagrody. Dwadzieścia siedem lat temu zaprzyjaźniła się z Marysią Czubaszek, a później także z Wojciechem Karolakiem, połączona z nimi miłością do zwierząt i przewrotnym stosunkiem do życia. Koledzy mówią, że bywa ekstrawagancka. A Wojciech Karolak ostatnio stwierdził, że jest niepospolita. Odparła, że tego nie widzi. "Bo przywykłaś" − odpowiedział. Pani naprawdę niepospolitego psa Basałyka − mieszańca jamnika z wilkiem, i mimo niezbyt emocjonalnego stosunku do dzieci matka graficzki Oli (niektórzy twierdzą, że córka ma też talent dziennikarski, po mamie i wujku). Absolwentka Wydziału Polonistyki UW. Nie pije i chciałaby móc powiedzieć, że nie pali. Ale nie może. Mąż − ten sam od trzydziestu trzech lat − wciąż nie może się z tym pogodzić.
ISBN: 978-83-8097-136-3, 9788380971363
Wydawnictwo: Prószyński
Stron: 288

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Idealnie nienachalni

Nie przepadam za wywiadami. Odbieram je jako gierki między redaktorem, a znaną postacią, która dokonuje autoprezentacji wyłącznie na własny użytek, dając tym samym osobliwy obrazek z życia niewiele mający wspólnego z rzeczywistością. Moje zainteresowanie może zdobyć jedynie wywiad telewizyjny, gdzie słowa nie grają dla mnie pierwszej roli. To co słyszę jest przetwarzane poprzez to co widzę, czyli gest, sposób mówienia rozmówcy, jego reakcję na pytanie. Wtedy łatwiej uchwycić fałszywą nutę, wyłapać moment, gdy rozmówca zostaje wypchnięty ze swojej strefy komfortu. Skąd pomysł, by przeczytać "... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@Asamitt
2019-11-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@Annette_Cinnamon
@Annette_Cinnamon
2019-11-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “Małżeństwo doskonałe. Czy ty wiesz, że ja cię kocham...”- Wojciech Karolak

Książka Sny o Ninie
Sny o Ninie Wojciech Karolak
Wyobraź sobie idealny sen, a w nim świat, w którym otaczają ...
Książka Boks na Ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak
Boks na Ptaku, czyli każdy ... Wojciech Karolak, Maria Czubaszek, Artur Andrus
{}7/10
Tak śmiesznie chyba jeszcze nie było! Po absolutnym bestsell...
Książka Zaczatowani
Zaczatowani Jerzy Gomuła, Krystyna Pytlakowska
{}5/10
"Zaczatowani" - ABC uzależnienia od internetu i kompendium i...

Cytaty z książki

O nie! Książka Małżeństwo doskonałe. Czy ty wiesz, że ja cię kocham.... czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}