Mamy z innej planety. Historie kobiet, które urodziły niepełnosprawne dziecko

Krystyna Strączek
Mamy z innej planety. Historie kobiet, które urodziły niepełnosprawne dziecko
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kiedy twoje dziecko rodzi się inne, niż oczekiwałaś. Basia modliła się, by umarli razem – ona i dziecko. Magda zrezygnowała z życia towarzyskiego, przestała odbierać telefony od koleżanek. Martyna nawet nie walczyła o męża, który opuścił ją, gdy ich synek urodził się z zespołem Downa. Poruszający reportaż z nieznanego świata, który jest tuż za ścianą. Kim są kobiety, które urodziły niepełnosprawne dzieci? Nie zauważamy ich albo widzimy w nich ucieleśnienie dobroci, wzór poświęcenia. Autorka pokazuje, że to kobiety z krwi i kości. Walczące nie tylko z przeciwnościami losu, ale z własnymi lękami, pytaniami, złymi emocjami i poczuciem winy. Bohaterki tej książki zdecydowały się opowiedzieć swoje historie także po to, aby powiedzieć innym kobietom: nie jesteście same, jest nas więcej. I mimo wszystko mamy prawo być szczęśliwe. „(…) każda z nas ma do przejścia pewną drogę, a to, co znajdziemy na jej końcu, zależy także od naszych wewnętrznych, codziennych wyborów między buntem a zgodą. (…) żadna z nas w tych wyborach nie powinna być pozostawiona sama sobie, bez pomocy najbliższych – ale i wsparcia społecznego. Jakkolwiek bowiem bezczelnie i absurdalnie by to nie brzmiało we współczesnym merkantylnym, indywidualistycznym i nastawionym na sukces świecie – nasze niepełnosprawne dzieci powinny cię odrobinę obchodzić, zdrowy obywatelu. (…) Ta książka powstała po to, żebyś mógł nas wysłuchać.”
Data wydania: 2016-08-08
ISBN: 978-83-240-4136-7, 9788324041367
Wydawnictwo: Znak
Kategoria: Reportaż
Stron: 384

Autor

Krystyna Strączek Krystyna Strączek
Urodzona w 1977 roku w Polsce
Żona i mama trójki dzieci, autorka książki Mamy z innej planety (o kobietach, które urodziły niepełnosprawne dzieci), redaktorka książek Ryszarda Kapuścińskiego, współautorka rozmów-rzek z o. Ksawerym Knotzem i abp. Grzegorzem Rysiem.

Pozostałe książki:

Seks jest boski, czyli erotyka katolika Kościelna wiosna Kapuściński. Trudny talent
Wszystkie książki Krystyna Strączek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Mamy z innej planety. Historie kobiet, które urodziły niepełnosprawne dziecko aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Mamy z innej planety. Historie kobiet, które urodziły niepełnosprawne dziecko. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl