Marzyciele i wędrowcy: Romantyczna topografia twórczości Wernera Herzoga i Wima Wendersa

Magdalena Kempna-Pieniążek
Książka Marzyciele i wędrowcy: Romantyczna topografia twórczości Wernera Herzoga i Wima Wendersa
Książka Marzyciele i wędrowcy: Romantyczna topografia twórczości Wernera Herzoga i Wima Wendersa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka sytuuje zagadnienia twórczości Wernera Herzoga i Wima Wendersa w kontekście współczesnych reinterpretacji romantyzmu, rozumianego jako „niedokończony projekt” zachodniej kultury. Autorka koncentruje się na odnajdywaniu w omawianych filmach śladów szczególnej, „racjonalnej”, „sprytnej” romantyczności, wyrażającej się zwłaszcza w postaciach (auto)ironii (Herzog) i silnej melancholii słabego podmiotu (Wenders). Charakterystyczny dla dzieł obu autorów motyw (odmiennie jednak realizowanej) wędrówki stanowi przyczynek do konstruowania narracji, w której ramach czytelnicy książki – wyposażeni w swego typu mentalną „mapę” – są zapraszani do podróżowania tropami „inaczej” romantycznej wyobraźni Wernera Herzoga i Wima Wendersa.  
Data wydania: 2013
ISBN: 978-83-7432-898-2, 9788374328982
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Atut
Cykl: Niemcy - Media - Kultura, tom 1
Kategoria: Naukowe
Stron: 274
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Marzyciele i wędrowcy: Romantyczna topografia twórczości Wernera Herzoga i Wima Wendersa aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Marzyciele i wędrowcy: Romantyczna topografia twórczości Wernera Herzoga i Wima Wendersa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}