Maszyna do pisania

Katarzyna Bonda
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Maszyna do pisania
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Pisania, jak każdego zawodu, można się nauczyć. Kurs kreatywnego pisania Katarzyny Bondy, królowej polskiego kryminału, da początkującym pisarzom narzędzia, by mogli swoje pisarskie pomysły realizować pewnie, świadomie i coraz doskonalej. Wyjaśni, jak wygląda struktura powieści i w przystępny sposób uporządkuje teorię konstruowania tekstów literackich. Pomoże także przyszłym pisarzom w odkrywaniu ich mocnych stron, otworzy ich na inną percepcję świata, nauczy samodyscypliny oraz tego, jak szukać tematów i pomysłów.

„Tak, uczę ludzi pisać. Lubię dzielić się swoją wiedzą, pomagać adeptom, wydobywać ich z odmętów grafomanii. Spokojnie, to nie przytyk, gdyż każdy pisarz jest trochę grafomanem. Nie piszę za moich podopiecznych, nie redaguję, nie narzucam im swojej percepcji świata. Staram się jedynie - jak akuszerka - pomagać w ich „literackich porodach”. Bo pisanie książek to nie poezja, gdzie pocałunek Muzy zapładnia twórcę do napisania wiersza, zaś iluminacja jest cenniejsza niż warsztat. Pisanie książek to ciężka, także fizyczna, praca. By napisać kilkaset stron powieści trzeba mieć naprawdę twardy koniec kręgosłupa, a przy tym jednak nadal pozostać artystą. Moim zdaniem to właśnie literatura – a nie film, jak przekonywał towarzysz Lenin – jest królową sztuk. I choć kiedyś sama nie wierzyłam, że to ma sens, bojkotowałam, wyśmiewałam, kpiłam, dziś odszczekuję publicznie: pisania można, a nawet trzeba się nauczyć!”. Katarzyna Bonda
Data wydania: 2022-03-02
ISBN: 978-83-287-2296-5, 9788328722965
Wydawnictwo: Muza
Kategoria: Poradniki
Stron: 320
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Katarzyna Bonda Katarzyna Bonda
Urodzona w 1977 roku w Polsce (Hajnówka)
Katarzyna Bonda – pisarka, scenarzystka, dokumentalistka specjalizująca się w tematyce kryminalnej. Do polskiej literatury kryminalnej wprowadziła nowy typ detektywa – psychologa policyjnego. Profiler Hubert Meyer, bohater kryminałów Bondy, po raz p...

Pozostałe książki:

Okularnik Pochłaniacz Sprawa Niny Frank Florystka Tylko martwi nie kłamią
Wszystkie książki Katarzyna Bonda

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Kurs kreatywnego pisania

18.02.2015

Pisania, jak każdego zawodu, można się nauczyć. "Kurs kreatywnego pisania" Katarzyny Bondy, królowej polskiego kryminału, da początkującym pisarzom narzędzia, by mogli swoje pisarskie pomysły realizować pewnie, świadomie i coraz doskonalej. Wyjaśni, jak wygląda struktura powieści i w przystępny sposób uporządkuje teorię konstruowania tekstów litera... Recenzja książki Maszyna do pisania. Kurs kreatywnego pisania

× 1

Spełniając marzenia

25.03.2015

Czy kiedykolwiek myśleliście o napisaniu książki? Pojawiło się w Waszej głowie marzenie, by samemu spróbować stworzyć coś niesamowitego? Naszą pasją jest czytanie książek, więc dlaczego sami nie mielibyśmy jakieś napisać? Wielokrotnie miałam tego typu myśli. Nieraz, nie dwa brałam długopis i zeszyt lub siadłam przed komputerem i zaczynałam pisać. S... Recenzja książki Maszyna do pisania. Kurs kreatywnego pisania

Moja opinia o książce

Opinie

MO
2019-04-14
8 /10

Słynne natchnienie pisarza jest tak samo realne jak klaun z Koszalina. Zawód pisarza to rzemieślnictwo i Bonda jest o tym przekonana. Jej książka to praktyczny przewodnik dla każdego. To iście rzemieślnicze podejście, pokazujące jak napisać opowiadanie, jak stworzyć dobrego bohatera, świat przedstawiony, fabułę, narrację i dialog. Każda porada jest opatrzona odpowiednimi przykładami z literatury i własnego doświadczenia. Książkę wieńczą porady dotyczące kontaktu z wydawnictwami i problemów z wydaniem książki oraz obszerna literatura uzupełniająca. Maszyna do pisania sprawia, że proces twórczy zaczyna wyglądać inaczej niż niejeden pretendujący do bycia pisarzem człowiek sobie wyobraża.

Więcej na https://konfabula.pl/chyba-wszystkie-najlepsze-ksiazki-o-pisaniu/

× 2 | link |
@anu_histeria
2020-12-01
8 /10
Przeczytane

"Maszyna do pisania" to pierwsza książka Katarzyny Bondy, którą przeczytałam. Od niej rozpoczęła się moja przygoda z jej twórczością.
Ta książka jest kursem kreatywnego pisania i według mnie to świetny, praktyczny poradnik z całą masą cennych wskazówek i instrukcji jak tworzyć opowieść, prowadzić narrację, zbudować postać głównego bohatera.
To poradnik, który szczerze polecam wszystkim, którzy czują potrzebę pisania. Autorka udziela wiele cennych, praktycznych rad. Podkreśla, że "Pisanie to praca. Taka sama jak każda inna. Trzeba wykonywać ją regularnie i zachowywać higienę psychiczną. Pisarz to wojskowy i poeta w jednym. Pisania można się nauczyć. Nawet trzeba! Pisarz powinien kształcić się całe życie, rozwijać jako człowiek, zdobywać nowe doświadczenia. Tylko wtedy jego książki będą coraz lepsze".

| link |
@Jaksieczyta
2022-08-07
5 /10
Przeczytane
PO
2021-05-20
10 /10
@mhennels
2021-03-13
6 /10
Przeczytane Popularnonaukowe
@Vernau
2020-05-31
7 /10
Przeczytane Poradniki
@Elfik_Book
2015-03-25
8 /10

Cytaty z książki

“(...)pisarze to nie są złote dzieci, tylko normalni, zwykli ludzie, których spośród innych wyróżnia tylko to, że mają światu coś do opowiedzenia. ”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl