Mazury do tańcowania

Zofia Stęszewska
Książka Mazury do tańcowania
Książka Mazury do tańcowania
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Antologia 47 mazurów, wybranych ze źródeł muzycznych XIX wieku - okresu największej popularności tego tańca w formie użytkowej i artystycznej. Podstawą doboru materiału muzycznego są zachowane w archiwach i bibliotekach polskich mazury w ich formie użytkowej, a nie te które komponowano w kategoriach muzyki artystycznej. Wprowadzono również podział na tematy muzyczne prezentujące dwie wersje mazurów: ułańskiego i szlacheckiego. Głównym celem antologii jest prezentacja oraz popularyzacja niedostępnych, w sensie zwartym, materiałów źródłowych. Pomoc repertuarowo-źródłowa dla kierowników kapel zespołów folklorystycznych i autorów opracowań instrumentalnych.  
Data wydania: 1997
ISBN: 83-909093-0-8, 8390909308
Wydawnictwo: CIOFF
Seria: Dziedzictwo Kulturowe
Stron: 68

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Mazury do tańcowania? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Mazury do tańcowania. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}