Mechanika ogólna. Tom 1. Statyka i kinematyka

Jerzy Leyko
Mechanika ogólna. Tom 1. Statyka i kinematyka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka uznawana za podstawowy podręcznik dla studentów wydziałów mechanicznych wyższych uczelni technicznych! Zawiera wykład mechaniki ogólnej w ujęciu klasycznym rozszerzony o elementy mechaniki analitycznej: - podstawowe pojęcia i zasady mechaniki - siły zbieżne na płaszczyźnie - wypadkową dwóch sił - metodę wieloboku sznurowego - wyznaczanie sił w prętach kratownic płaskich - pary sił działające w różnych płaszczyznach - przestrzenny układ sił równoległych - równanie ruchu punktu - prędkość i przyspieszenie punktu - ruch płaski i kulisty ciała sztywnego - ruch względny. Omawiane zagadnienia teoretyczne ilustrowane są wieloma przykładami. W dodatkach przedstawiono wiedzę matematyczną niezbędną do studiowania poszczególnych rozdziałów książki. Wysoki poziom merytoryczny, a jednocześnie niezbyt wyszukany aparat matematyczny stanowi o dużych walorach dydaktycznych tego podręcznika.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-01-14596-5, 9788301145965
Wydawnictwo: Naukowe PWN

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Mechanika ogólna. Tom 1. Statyka i kinematyka aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Mechanika ogólna. Tom 1. Statyka i kinematyka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl