Opinia na temat książki Mechanizm serca

@anna.urbanska @anna.urbanska · 2012-05-13 14:14:07
"Oto my, pielgrzymi na kółkach, w poszukiwaniu nieprawdopodobnego marzenia na drogach Francji. {...} Pseudo-Don Kichoci, ruszający, niczym bohaterowie westernu, na podbój andaluzyjskiej krainy." "Chodź, chodź do mnie, moje kwitnące drzewo, dziś wieczorem zgasimy światło i położę okulary na twoich pączkach. Koniuszkiem gałęzi nakreślisz niebieskie sklepienie i zatrzęsiesz niewidzialnym pniem, który podtrzymuje księżyc. Od nowa sny, jak ciepły śnieg, spadną do naszych stóp. Zapuścisz korzenie wysokich obcasów mocno w ziemi. Pozwól mi wspinać się po twoim bambusowym sercu, chcę spać u twojego boku." Powyższe cytaty służą temu, żeby pokazać, co mam na myśli twierdząc, iż ta książka jest napisana jak piosenka - prawie cała. Widać, że autor jest nie tylko wokalistą jakiegoś zespołu, ale przede wszystkim twórcą tekstów. Ładna powiastka, mądra, ale żeby od razu stawiać ją w jednym szeregu z "Alicją w Krainie Czarów" i "Piotrusiem Panem"??? Bez przesady. Za bardzo przypomina właśnie współczesne teksty piosenek, jest zbyt uproszczona. Historia jest oryginalna i urocza, ale trochę zmarnowana.
Ocena @anna.urbanska:
{}
← polub, jeżeli spodobała Ci się ta opinia
Książka Mechanizm serca
Mechanizm serca 7.3 /10
Malzieu Mathias
W najzimniejszy dzień w dziejach świata, 17 kwietnia 1874, w Edynburgu rodzi się Jack. Chłopiec ma z...
Komentarze

Pozostałe opinie

Była świetna, jednak nie tak jak założyłam. Przeczytałam jednym tchem, ale spodziewałam się czegoś lepszego.

@julkams @julkams

Książka szału nie zrobiła. Nie poruszyła mnie tak bardzo, jak założyłam. Jest dobra, ale mogłaby być lepsza...

@Martynka86 @Martynka86

Jakim cudem tak piękna książka ma tylko 3 gwiazdki? Przeczytałam jednym tchem i dodaję do ulubionych. Wspaniała, bez dwóch zdań. Taka książka zdarza się raz na tysiąc. Pomysł jest oryginalny, samo jeg...

@misha @misha

Moja ulubiona, bez dwóch zdań. Czytana jednym tchem za każdym razem!

@Connie036 @Connie036

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się