Metodyka pracy sędziego w sprawach cywilnych

Henryk Pietrzkowski, Bogdan Bladowski
Metodyka pracy sędziego w sprawach cywilnych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Opracowanie uwzględnia stan prawny na dzień 20 sierpnia 2009 r. oraz zmiany wchodzące w życie 1 stycznia 2010 r. Książka przedstawia przebieg postępowania cywilnego w ujęciu praktycznym, według kolejności przyjętej w Kodeksie postępowania cywilnego, co umożliwia szybkie dotarcie do rozwiązań sytuacji procesowych powstających w toku rozpoznawania spraw cywilnych. W czwartym wydaniu publikacji uwzględniono nowy stan prawny wynikający z dwudziestu nowel do Kodeksu postępowania cywilnego, którymi zostały objęte m.in.: właściwość sądu, czynności procesowe, w tym podejmowane przez zawodowych pełnomocników, postępowanie dowodowe, pełnomocnictwo procesowe, doręczenia pism sądowych, postępowanie odrębne w sprawach gospodarczych, czynności referendarza sądowego, środki zaskarżenia, postępowanie egzekucyjne. Zakres tematyczny książki został poszerzony przez omówienie nowych postępowań, tj. europejskiego postępowania nakazowego, europejskiego postępowania w sprawie drobnych roszczeń oraz elektronicznego postępowania upominawczego. Uwzględniono także postępowanie odrębne w sprawach o naruszenie posiadania. Do powoływanego w szerokim zakresie w poprzednich wydaniach orzecznictwa Sądu Najwyższego zostały dodane nowe judykaty mające istotne znaczenie dla kształtowania praktyki sądowej. Treść publikacji została wzbogacona ? opracowanym po raz pierwszy ? skorowidzem przedmiotowym, co ułatwi korzystanie z książki. Henryk Pietrzkowski jest sędzią Sądu Najwyższego . 0d ponad 25 lat kształci aplikantów sądowych i radcowskich , znany z wielu opracowań z zakresu prawa cywilnego , jest autorem m.in. komentarza do Kodeksu postępowania cywilnego w części dotyczącej postępowania egzekucyjnego.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-7620-230-3, 9788376202303
Wydawnictwo: LexisNexis Wydawnictwo Prawnicze
Kategoria: Prawo
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Metodyka pracy sędziego w sprawach cywilnych aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Metodyka pracy sędziego w sprawach cywilnych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl