Opinia na temat książki Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

@ewfor @ewfor · 2013-01-06 07:25:28
Zanim książka dostała się w moje ręce było w moim otoczeniu wokół niej trochę "szumu" z powodu nakręconego na jej podstawie filmu pt "Dziewczyna z tatuażem". Początek książki wydał mi się mało ciekawy i momentami zastanawiałam się - o co ten cały szum?. Jednak gdzieś od połowy książki wciągnęło mnie tak, że miałam już problemy z oderwaniem się od jej stron. Kryminał połączony z lekkim thrillerem. Dwoje ludzi - dziennikarz oraz jego partnerka, dość kontrowersyjna młoda kobieta, porządnie zakompleksiona rozwiązują przedawnione śledztwo zaginionej młodej dziewczyny. Z pozoru zwykła niewiadoma okazuje się bardzo brutalnym poczynieniem jednego z członków bogatej rodzinnego klanu. Ciekawa fabuła i wątek, ciekawi bohaterowie. Niestety, ale jedno mnie w tej książce się nie podobało. Tłumaczka tego skandynawskiego autora nie potrafiła tak do końca przekazać istoty niektórych słów, co dla pewnej grupy czytelników może być problemem, ponieważ jest w tekście bardzo dużo angielskich nazw, zwrotów i zdań. Dla kogoś, kto nie zna angielskiego jest to spory kłopot, bo chwilami nie wie tak właściwe o co chodzi. Ponieważ mój angielski jest na poziomie "słaby" raziły mnie te anglojęzyczne wyrazy. Ogólnie - książka ciekawa, zwłaszcza od drugiej połowy i polecam ją osobom, które lubią literaturę skandynawską. "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" jest pierwszą częścią trylogii zmarłego niestety autora, ale wartą przeczytania.
Ocena @ewfor:
serce  2 Polubienia
← polub, jeżeli spodobała Ci się ta opinia
Książka Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet 9.2 /10
Stieg Larsson
Mikael Blomkvist, skazany za zniesławienie dziennikarz pisma „Millennium”, ma rozwikłać zagadkę krym...
Komentarze

Pozostałe opinie

Do przeczytania książki zachęcił mnie bardzo dobry film z Danielem Craigiem w roli głównej - "Dziewczyna z tatuażem". I to był strzał w dziesiątkę! "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" to świetny, ...

@katapika @katapika

Fajna trylogia. Polecam. ciekawie napisana. Gorąco polecam. Warta przeczytania.

**
@alepil01

Bardzo dobra książka, jak i cała seria Millenium Stiega Larssona.

@sebaglik79 @sebaglik79

Kiedy znowu pojawi się coś tak dobrego?

CI
@Cicha1999

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się