Opinia na temat książki Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

@Dark_Sister @Dark_Sister · 2012-01-29 11:58:29
Na mnie nie podziałał urok tej książki. Słyszałam, że jak już zaczniesz lekturę, nic innego się nie liczy. Starałam się przeczytać ją w miarę szybko tylko i wyłącznie dlatego, że spieszę się do kina na ekranizację Finchera. Bo kiedy musiałam odłożyć książkę, nie obgryzałam paznokci ze zdenerwowania i wcale mnie do niej nie ciągnęło. Muszę się zgodzić z opinią, że jest przegadana. Za dużo elementów "byłem w sklepie, kupiłem to i to". Zbyt wiele wybiegów w przeszłość, za mało akcji. W pewnym momencie autor znacznie przyspieszył, jakby miało mu braknąć stron i bohaterzy nagle bardzo łatwo wpadali na kolejne tropy. Poza tym intryga moim zdaniem niedopracowana i niezbyt skomplikowana, właściwie jeden pomysł wystarczył za rozwiązanie całej zagadki. Nie uważam jakoby książka ta miała być zła. Jak już siedzisz z nią na kanapie, to faktycznie potrafi zatrzymać przy sobie przez dłuższy czas i tak czy siak warto ją przeczytać, chociażby dla Lisbeth Salander, która jest ewidentnie największym atutem całej powieści i chyba tylko ona sprawiła, że mam chęć przeczytać resztę trylogii. Oraz może nadzieja, że Larsson poprawił swój warsztat w następnych tomach, bo niewątpliwie miał potencjał.
serce  1 Polubienie
← polub, jeżeli spodobała Ci się ta opinia
Książka Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet 9.2 /10 Mikael Blomkvist, skazany za zniesławienie dziennikarz pisma „Millennium”, ma rozwikłać zagadkę krym...
Komentarze

Pozostałe opinie

Do przeczytania książki zachęcił mnie bardzo dobry film z Danielem Craigiem w roli głównej - "Dziewczyna z tatuażem". I to był strzał w dziesiątkę! "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" to świetny, ...

@katapika @katapika

Fajna trylogia. Polecam. ciekawie napisana. Gorąco polecam. Warta przeczytania.

**
@alepil01

Bardzo dobra książka, jak i cała seria Millenium Stiega Larssona.

@sebaglik79 @sebaglik79

Kiedy znowu pojawi się coś tak dobrego?

CI
@Cicha1999

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się

Co słychać?

"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
#patronat, #premiera
10 lipca miała miejsce premiera naszego kolejnego patronatu - książki "Powiedz tak!" Nie możemy się doczekać Waszych recenzji.
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
#wywiad
"Mężczyzna bez winy i wstydu" to książka, w której autorzy podjęli próbę rozłożenia na czynniki pierwsze społeczno-socjologicznego fenomenu "fajnego faceta XXI wieku". Czy im się to udało? Przekonajcie się sami czytając wywiad i książkę. Na naszej kanapie zasiedli tym razem Krystyna Romanowska i Wojciech Kruczyński. 
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
#wywiad
Raptem kilka tygodni po ostatnim wywiadzie mamy przyjemność ponownie gościć na naszej kanapie Ryszarda Ćwirleja. Tym razem okazją do rozmowy jest najnowsza powieść autora - "Ostra jazda"