Między swobodą a przemocą w wychowaniu

Jadwiga Bińczycka
Książka Między swobodą a przemocą w wychowaniu
Książka Między swobodą a przemocą w wychowaniu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Przedmiotem rozważań w książce jest dziecko uwikłane w różne sytuacje wychowawcze, dziecko, a nie suche problemy, reguły, definicje. Skoncentrowanie się na osobie wychowanka nie jest tożsame z odrzuceniem teoretycznej refleksji, z unikaniem poznania myśli i doświadczeń innych ludzi. Tej refleksji teoretycznej Autorka przypisuje funkcję pomocniczą. Powinna ona wzbogacać o pogłębiać postrzeganie konkretnego dziecka. Współcześnie podejmowane są liczne próby wychowania swobodnego, organizowania "szkół bez stresu", "szkół bez lęku". Koncepcje te wywołują silny opór ze strony rygorystów. Opór ten wzmacniany jest lekiem przed narastającą falą agresji w szkole, w domu, na podwórku. Agresja może rodzić się ze strachu, ale czy można ją zwalczać poprzez agresywne, rygorystyczne wychowanie? Kto ma rację ? czy tradycyjnie nastawieni rygoryści, czy zwol ennicy liberalizmu w wychowaniu? W tej publikacji Autorka próbuje znaleźć odpowiedzi na te pytania.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-7308-516-9, 9788373085169
Wydawnictwo: Impuls

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Między swobodą a przemocą w wychowaniu? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Między swobodą a przemocą w wychowaniu”- Jadwiga Bińczycka

Książka Wymiary dzieciństwa
Wymiary dzieciństwa Jadwiga Bińczycka, Barbara Smolińska-Theiss
Prezentowana publikacja jest odbiciem XX-wiecznej refleksji ...
Książka Prawo dziecka do zdrowia
Prawo dziecka do zdrowia Jadwiga Bińczycka
Książka stanowi pokłosie Konferencji „Prawo dziecka do zdrow...

Cytaty z książki

O nie! Książka Między swobodą a przemocą w wychowaniu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}