Między wojna a modernizacją

Tadeusz Srogosz
Między wojna a modernizacją
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

SPIS TREŚCI Wstęp CZEŚĆ PIERWSZA SPOTKANIA Z HISTORIOGRAFI Rozdział I Postacie Kozaków w historiografii Ludwika Kubali Rozdział II W kręgu ukraińskich badaczy ruchów hajdamackich: Petro Mirczuk i Grigorij J. Hraban Rozdział III Modernizacja czy zapóźnienie cywilizacyjne szlacheckiej Rzeczypospolitej? Prawobrzeżna Ukraina w ujęciu Walentyna Otamanowskiego i Mykoly Krykuna Rozdział IV Dzieje dalekiej i płonącej Ukrainy w ujęciu Władysława Andrzeja Serczyka CZEŚĆ DRUGA NIESPOKOJNA UKRAINA Rozdział I Józef Gabriel Stempkowski ? ?straszny Józef" czy lojalny regimentarz? Rozdział II Struktury państwa polsko-litewskiego w sytuacjach nadzwyczajnych. Rzeczpospolita wobec aneksji Krymu przez Rosję w 1783 roku Rozdział III Zagrożenie bezpieczeństwa na kresach poludniowo-wschodnich Rzeczypospolitej w końcu lat osiemdziesiątych XVIII wieku w świetle korespondencji wojewody kijowskiego Józefa Gabriela Stempkowskiego CZĘŚĆ TRZECIA LOKALNA POLITYKA Rozdział I Kariera polityczna i wojskowa Józefa Gabriela Stempkowskiego do początku lat siedemdziesiątych XVIII wieku Rozdział II Stronnictwo regalistyczne w województwie kijowskim w latach 1783-1788 Rozdział III Działalność polityczna wojewody kijowskiego Józefa Gabriela Stempkowskiego w 1790 roku ? zmierzch przywództwa CZĘŚĆ CZWARTA KU MODERNIZACJI Rozdział I Nowożytne lokalne organy administracyjno-samorządowe na prawobrzeżnej Ukrainie w okresie panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego Rozdział II Kontakty Rzeczypospolitej z gubernią noworosyjską (do 1783 roku) Rozdział III Organizowanie walki z epidemiami dżumy przez nowożytną administrację w okresie panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego Rozdział IV Lekarze pochodzenia niemieckiego w służbie Rzeczypospolitej w drugiej połowie XVIII wieku Indeks nazwisk
ISBN: 978-83-7455-511-1, 9788374555111
Wydawnictwo: Stara Szuflada

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Między wojna a modernizacją nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Między wojna a modernizacją. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl