Międzynarodowe zarządzanie środowiskiem Tom I

Matthias Kramer
Międzynarodowe zarządzanie środowiskiem Tom I
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

* Podstawowe wiadomości o środowisku naturalnym i zależnościach między ekonomią a ekologią * Rola strategicznych grup nacisku z punktu widzenia przedsiębiorstw, w kontekście zrównoważonego rozwoju * Publikacja międzynarodowa, ujęcie interdyscyplinarne, ukierunkowanie praktyczne Interdyscyplinarne założenia proekologicznego zarządzania przedsiębiorstwem – to polskie tłumaczenie pierwszego tomu trzytomowej publikacji Międzynarodowe Zarządzanie Środowiskiem. Program nauczania, zawarty w Tomie I, przekazuje istotną wiedzę oraz umiejętności zarządzania przedsiębiorstwem w sposób ekonomiczny i proekologiczny. Szczegółowo omówione w tym tomie zagadnienia dotyczące polityki i prawa ochrony środowiska oraz specyficznych dla każdego kraju struktur organizacyjnych i decyzyjnych (głównie na przykładzie Niemiec, Czech i Polski) stanowią podstawę dalszej tematyki dotyczącej zarządzania środowiskiem, zawartej w II i III tomie niniejszej publikacji. Podręcznik przeznaczony jest nie tylko dla studentów Ekonomiki Przedsiębiorstw o specjalności Zarządzanie Środowiskiem, ale też dla przedstawicieli przedsiębiorstw, zajmujących się aspektami ochrony środowiska i zarządzaniem środowiskowym. Opracowany został dzięki wsparciu finansowemu przez Niemiecką Fundację Federalną ds. Środowiska (Deutsche Bundesstiftung Umwelt), w ramach projektu realizowanego przez Internationales Hochschulinstitut Zittau, we współpracy z ponad 70 partnerami z Niemiec, Polski, Czech i Austrii. Praktyczne znaczenie przedstawionej wiedzy podkreśla również udzielenie wsparcia finansowego przez Saksońską Krajową Fundację na rzecz Przyrody i Środowiska, w związku z wydaniem polskiej wersji tłumaczenia.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7387-646-0, 9788373876460
Wydawnictwo: C.H.Beck

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Międzynarodowe zarządzanie środowiskiem Tom I? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Międzynarodowe zarządzanie środowiskiem Tom I. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl