Międzynarodowe związki gospodarki z polityką

Michał Dobroczyński
Międzynarodowe związki gospodarki z polityką
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wzajemne związki swoistych w gruncie rzeczy procesów gospodarczych z podobnie odrębnymi wydarzeniami politycznymi są tak silne i trwałe, że wszelkie próby zrozumienia istoty ich integracji wymagają szczególnej ostrożności. Tym bardziej dotyczy to międzynarodowych wzajemnych powiązań, stosunków i uzależnień. Niniejsza książka zmierza do ujęcia wielkiego tematu współczesnych przeobrażeń światowych zarówno przez pryzmat ujęć globalnych, jak i poprzez analizę sytuacji we wszystkich ważniejszych obszarach stosunków międzynarodowych. Nowe spojrzenie na stosunki europejskie i ogólnoświatowe powinno stanowić między innymi przyczynek do podporządkowania wiedzy o międzynarodowych źródłach obecnych kierunków polskiego rozwoju ekonomicznego, politycznego i świadomościowego. Książka o powiązaniach międzynarodowych sił gospodarczych z siłami politycznymi zmierza do pokazania niektórych elementów tego, w jak bardzo złożonych warunkach rozwija się gospodarka świata. Od jak wielu warunków i okoliczności zalezy jej postęp. Jak bardzo czynniki społeczne czy polityczne, myślenie kategoriami odmiennymi od ściśle ekonomicznych, wpływają na rozwój wypadków w sferze pozornie wyliczalnej buchalteryjnie. Ale też, jak bardzo myślenie kategoriami oderwanymi od determinantów ekonomicznych prowadzi do wielkich załamań politycznych oraz ideologicznych.
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-7322-753-8, 9788373227538
Wydawnictwo: Adam Marszałek
Stron: 184

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Międzynarodowe związki gospodarki z polityką aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Międzynarodowe związki gospodarki z polityką”- Michał Dobroczyński

Ekonomiczne mocarstwa Unii Europejskiej
Ekonomiczne mocarstwa Unii ... Michał Dobroczyński
Założeniem książki nie jest szczegółowy, systematyczny opis ...
Między mocarstwami : Niemcy-Polska-Rosja
Między mocarstwami : Niemcy... Michał Dobroczyński
Geopolityczna pozycja Polski należy do wyjątkowo wręcz skomp...
Zmienność i stabilność w gospodarce międzynarodowej
Zmienność i stabilność w go... Michał Dobroczyński
Książka, wykorzystując dawniejsze publikacje Autora, zmierza...

Cytaty z książki

O nie! Książka Międzynarodowe związki gospodarki z polityką. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe