Opinia na temat książki Miłość, śmierć i roboty. Tom 1

@Smok1125 @Smok1125 · 2022-07-07 12:11:28
Książkę kupiłem ze względu na pierwsze opowiadanie. Wiem, że trochę to głupie, bo w końcu to jest zbiór kilkunastu opowiadań. Więc pierwsze, jak i cała reszta, są krótkawe. Ale pierwsze jest moim ulubionym i uważam je za najlepsze z całego netfixowego dzieła. Większość z pierwszego sezonu bazuje już na istniejących opowiadaniach różnych autorów bardziej lub mniej zmienionych. I tak oto powstał netfixowy hit.

Sonnie ma przewagę:

Różni się trochę od serialu. Jedna rzecz serialowi wychodzi lepiej, a druga książce. Niestety w jednej rzeczy wydźwięk obu dzieł jest odrobinę inny. W serialu najpierw Sonnie podaje, że została zgwałcona przez gang, dlatego szuka zemsty. Potem się jednak okazuje, że to nie jest prawda a zmyślona historyjka. Ale teraz robi się problem. W książce jest podane, że miała wypadek samochodowy, bo zabalowała za bardzo, a potem zadecydowali, żeby umieścić jej mózg w Khanivore. Natomiast w serialu, że jej czaszka została rozłupana przez gang i nie ma żadnej wzmianki o wypadku. Jak dla mnie to zmienia obraz sceny. Bo o ile w książce po prostu chce być najlepsza i wygrywać i czuć dreszczyk emocji tak w serialu mniej lub bardziej szukać zemsty za to, co zrobili.

Główny wątek fabuły jest identyczny, ale poszczególne sceny różnią się bardziej lub mniej. Trudno jest wybrać, która rzecz jest lepsza. Jakbym miał zdecydować, to wziąłbym trochę z tego i trochę z tego.

Ale z pewnością chciałbym zobaczyć pełnoprawną książkę o Sonnie.

------------------------------------------------------

Co do książki całościowo. Niezbyt ją polecam osobą, które już widziały serial. Bo nie ma po co. To są prawie te same opowiadania. Jedyne opowiadania warte przeczytania to te, które najbardziej się podobały w serialu, aby porównać różnice i zobaczyć co jest lepsze. Czy opowiadanie z książki, czy odcinek serialu. Oraz aby zobaczyć co i gdzie zostało zmienione. Reszta, czyli te, które były po portu 'ok' a tym bardziej jak były 'nie ok' nie są wart czytania, jak się je już oglądało.

Moimi faworytami są: Sonnie, 3 roboty, szczelina orła, szczęśliwa 13.
Ocena:
Miłość, śmierć i roboty. Tom 1
Miłość, śmierć i roboty. Tom 1
Alastair Reynolds, Alberto Mielgo, Claudine Griggs, David W. Amendola ...
6.8/10
Cykl: Miłość, śmierć i roboty, tom 1
John Scalzi, Ken Liu, Peter F. Hamilton, Michael Swanwick i wielu innychmw oficjalnej antologii Miłość, śmierć i roboty! Tim Miller to postać, która cieszy się zasłużonym uznaniem w świecie popkultur...
Komentarze

Pozostałe opinie

Nie ma nic piękniejszego, niż fakt, że jeden z lubionych seriali można nie tylko oglądać. Że został on przelany na papier i można się zagłębić w te historie na nowo, tylko w formie pisanej. Więc jeśl...

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl