Opinia na temat książki Misery

@wfotelu @wfotelu · 2020-09-29 08:24:46
Przeczytane
Kolejne podejście do Stephena Kinga i kolejny jakże świetnie spędzony czas z lekturą.
Książka totalnie mnie pochłonęła, fabuła i bohaterowie na plus. Ciekawym zabiegiem było umieszczenie w książce "fragmentów" książki o Misery pisanej przez Paula - dodało to trochę realizmu całej historii. Sporadycznie czytam książki, w których akcja w zasadzie nie wybiega poza jeden pokój czy jeden dom - w przypadku tej książki, musimy być przygotowani na to, że zostaniemy również niejako "uwięzieni" w domu niebezpiecznej Annie.
Książka jest bardzo dobra, jednakże zabrakło mi takiego większego zagłębienia się w postać Annie, chciałabym wiedzieć o niej nieco więcej, stąd przyznane przeze mnie 8 gwiazdek.
Ocena @wfotelu:
Data przeczytania: 2020-09-27
Książka Misery
9 wydań
Misery
Stephen King
{}8.7/10
Paul Sheldon jest autorem poczytnych tandetnych romansideł. Jego cykl o Misery Chastain zdobył ogromną popularność. Autor miał jednak już dość swojej bohaterki i w ostatniej powieści ją uśmiercił. Ter...
Komentarze

Pozostałe opinie

Wyśmienita powieść. Czyta się jednym tchem. Do tego dochodzi wspaniała kreacja bohaterów. Polecam dla ludzi o mocnych nerwach - zdarzają się "gorsze" momenty.

"Misery" okazała się naprawdę świetną, wciągającą i mocną książką! Jej fabuła rozgrywa się zaledwie w jednym pomieszczeniu i w dodatku tylko pomiędzy dwójką bohaterów. Klimat książki jest nieco klaus...

Jest to moja ulubiona książka od Stephena Kinga. Uwielbiam takie historie.

Tu nie ma co oceniać. To trzeba przeczytać, bo słowa to za mało, by wyrazić swój zachwyt. To trzeba przeżyć. Oczekiwanie jest najgorsze... on tego doświadczył. Chorego uwielbienia fanki.

O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe