Mit Orfeusza. Inspiracje i reinterpretacje w europejskiej tradycji artystycznej

Sławomira Żerańska-Kominek
Książka Mit Orfeusza. Inspiracje i reinterpretacje w europejskiej tradycji artystycznej
Książka Mit Orfeusza. Inspiracje i reinterpretacje w europejskiej tradycji artystycznej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Obraz mitycznego muzyka-poety, który umiera z miłości, bohaterskiego podróżnika w zaświaty, najwierniejszego kochanka, kapłana, trubadura, rozszarpanej ofiary niewieściej zazdrości, nauczyciela ludzkości i wynalazcy – stał się niewyczerpanym źródłem inspiracji dla myślicieli i artystów wszystkich czasów. Książka prezentuje niektóre wątki tego dziedzictwa opisane przez specjalistów różnych dziedzin humanistyki: muzykologii (Elżbieta Witkowska-Zaremba), historii sztuki (Maria Poprzęcka, Jerzy Miziołek), filmoznawstwa (Alicja Helman).  
Data wydania: 2003
ISBN: 83-89405-21-0, 8389405210
Wydawnictwo: wydawnictwo słowo/obraz terytoria
Seria: Eseje o Sztuce
Kategoria: Sztuka
Stron: 398

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Mit Orfeusza. Inspiracje i reinterpretacje w europejskiej tradycji artystycznej? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Mit Orfeusza. Inspiracje i reinterpretacje w europejskiej tradycji artystycznej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}