Model ustroju samorządu terytorialnego w Polsce na tle zagadnień ustrojowego prawa administracyjnego

Iwona Skrzydło-Niżnik
Model ustroju samorządu terytorialnego w Polsce na tle zagadnień ustrojowego prawa administracyjnego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Tytułowy model ustroju polskiego samorządu terytorialnego jest prezentowany przez wyodrębnienie jego istotnych elementów składowych. W niniejszej publikacji Czytelnik znajdzie: ? pozytywnoprawny model pojęcia samorządu terytorialnego, wywiedziony z postanowień Konstytucji, EKST i ustrojowych ustaw o samorządzie terytorialnym; ? pozytywnoprawny model wewnętrznego ustroju podmiotów samorządu terytorialnego; ? pozytywnoprawny model zadań samorządu terytorialnego i instrumentów prawnych służących ich wykonaniu; ? model nadzoru nad samorządem terytorialnym. Publikacja składa się z dwóch części. Pierwsza ma wyraźny charakter teoretycznoprawny i kreuje tło modelu ustroju samorządu terytorialnego, czyli ustrojowe prawo administracyjne. Podjęto m.in. zagadnienie pojęcia, klasyfikacji, zasad i miejsca norm administracyjnego prawa ustrojowego w systemie krajowych i wspólnotowych źródeł prawa oraz ich znaczenia dla sytuacji prawnej człowieka. Podkreśla się konieczność zdolności ustrojowoprawnej polskiej administracji publicznej do stosowania nie tylko krajowego, lecz także wspólnotowego porządku prawnego. W drugiej części następuje sformułowanie przedmiotowych modeli oraz weryfikacja i rozwiązanie problemów podniesionych w części pierwszej. Książka jest adresowana nie tylko do osób zajmujących się nauką prawa, ale także do praktyków, gdyż jej treść, uwzględniająca orzecznictwo sądowe, odpowiada także na pytania nurtujące na co dzień osoby stosujące prawo samorządowe.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-233-2171-2, 9788323321712
Wydawnictwo: Uniwersytetu Jagiellońskiego

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Model ustroju samorządu terytorialnego w Polsce na tle zagadnień ustrojowego prawa administracyjnego nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Model ustroju samorządu terytorialnego w Polsce na tle zagadnień ustrojowego prawa administracyjnego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl