Mój Paryż. Słynni paryżanie opowiadają o swoim mieście

Alessandra Mattanza
1 /10
Ocena 1 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Mój Paryż. Słynni paryżanie opowiadają o swoim mieście
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
1 /10
Ocena 1 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Paryż to cudowne miasto, nadzwyczajne bez dwóch zadań. To metropolia, która jednak zachowała ludzki wymiar, a przy tym jest miastem pełnym mody. Claude Lelouch Filmy, powieści, opery - można się zastanawiać, czy Paryż jest miastem rzeczywistym, czy może tylko świetnym plenerem dla dowolnego środka wyrazu artystycznego. A może jednym i drugim? Ville Lumiere - Miasto Światła, jak się mówi o Paryżu - każdego wieczoru tonie w iluminacjach, zamienia się w scenę, na której nieustannie rozgrywa się spektakl pełen fascynacji, elegancji i niepowtarzalnego, wręcz niemożliwego do naśladowania stylu życia. Do nowoczesnego i jednocześnie klasycznego miasta corocznie napływa milionowa rzeka ludzi, której jakby odzwierciedleniem jest znacznie łagodniejszy nurt Sekwany. Żaglowiec i łacińska dewiza widniejące w herbie miasta - Fluctuat nec mergitur (rzuca nim fala, lecz nie tonie) - sugerują trwałość metropolii. Stateczna i świadoma, dumna z roli odgrywanej w świecie, bezpiecznie nawiguje prowadzona błyskami latarni morskich znaczących horyzont: wieży Eiffla, kościoła Sacré-Coeur, gmachu Tour Montparnasse, Łuku Triumfalnego, obelisku na placu Zgody... Czy jest ktoś, kto może rościć sobie prawo do autentycznej wiedzy o mieście z tysiącami faset, ale tylko jedną duszą? W odkrywaniu i zrozumieniu istoty Paryża, poznaniu jego najwspanialszych zabytków i plenerów, uchwyceniu scenek z codziennego życia w różnych dzielnicach miasta pomoże wybór fantastycznych fotografii oraz opowieści, którymi zechcieli się podzielić słynni paryżanie - z urodzenia bądź wyboru - kobiety i mężczyźni ze świata rozrywki, mody, kultury i wielu innych profesji, między innymi szef kuchni i właściciel restauracji Joël Robuchon, stylista Elie Saab, nagradzana na najsłynniejszych festiwalach filmowych aktorka filmowa i teatralna Isabelle Huppert oraz reżyser filmowy Jean-Jacques Annaud. W rozmowach z Alessandrą Mattanzą opowiedzieli o miejscu, które pokochali i w którym żyją.
Data wydania: 2016-10-12
ISBN: 978-83-7596-744-9, 9788375967449
Wydawnictwo: Burda
Stron: 256

Autor

Alessandra Mattanza Alessandra Mattanza Pisarka, scenarzystka i fotograficzka – urodziła się we Włoszech, ale od ponad dwudziestu lat żyje poza ich granicami. Bezgraniczne uwielbienie dla kina sprawiło, że wyspecjalizowała się w przeprowadzaniu wywiadów z aktorami i reżyserami. Nieobce są...

Pozostałe książki:

Mój Nowy Jork. Słynni nowojorczycy opowiadają o swoim mieście Street Art
Wszystkie książki Alessandra Mattanza

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Mój Paryż. Słynni paryżanie opowiadają o swoim mieście aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@agadka
2019-06-26
1 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Mój Paryż. Słynni paryżanie opowiadają o swoim mieście. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl