Moja bratowa Annabel

Patrick Besson
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Moja bratowa Annabel
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

"Władza, zaszczyty, sława są do niczego. Nie warto niczego robić na tej ziemi poza pisaniem, jedzeniem, piciem, podróżowaniem, pieprzeniem. Trzymanie się kurczowo życia to śmiertelna słabość. Cywilizacje zostały stworzone przez ludzi, którzy się nie boją śmierci, a zniszczone przez ludzi, którzy kochają życie.? Autor tych słów, Patrick Besson, ?popełnił? ostatnio powieść dla dorosłych pod tytułem "Moja bratowa Annabel". Dwaj bracia i jedna kobieta. Starszy, Gelles jest dziennikarzem specjalizującym się w gastronomii i dekoracji wnętrz, zaś młodszy, Fabien ? gwiazdą filmową. Każdej niedzieli spotykają się w domu swojej matki w Marolles-en-Brie. Tam właśnie w Wigilię Bożego Narodzenia aktor przedstawia rodzinie Annabel i... Gelles zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Annabel zajmuje jego umysł, wszystko zaczyna mu się kojarzyć tylko z nią. Romans przybiera coraz bardziej niebezpieczny obrót... Besson jest autorem, który nie daje czytelnikowi literatury wzniosłej, romantycznej i uzdrawiającej. - Mam w dupie taką literaturę - mógłby powiedzieć Besson, czytając jego wypowiedzi w prasie. "Moja bratowa - Annabel" jest tego najlepszym przykładem. Mocna, nieokiełznana, często zmieniająca nastroje, nieprzewidująca - taka jest Annabel, taka jest ta książka. Z każdą stroną widzimy, że autor nie bawi się w mamienie czytelnika pospolitościami, których dość w innych książkach. Besson tka dramat, w którym napięcie stopniowo narasta, eksplodując w porażającym finale. Styl powieści mogę określić jako lekki i wyważony. Język nie ma nic z pospolitości - tutaj każde słowo daje początek następnemu - część nadaje sensu całości, całość z kolei części. Dawno już nie miałem w rękach tak dobrej powieści. Polecam - zarówno tę książkę Bessona, jak i inne jego pozycje. Prawdziwy kawał dobrej literatury nieoderwanej od rzeczywistości. Oby więcej powieści takich, jak ta.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7236-237-7, 9788372362377
Wydawnictwo: Philip Wilson
Stron: 206

Autor

Patrick Besson Urodzony w 1956 roku w rodzinie o korzeniach rosyjsko-żydowsko-chorwackich swoją pierwszą powieść, Les Petits Maux d'amour Besson napisał mając 17 lat. Wiele lat współpracował z lewicową gazetą "L'Humanite", publikując jednocześnie w prawicowym "Le F...

Pozostałe książki:

Lecz zabije rzeka białego człowieka
Wszystkie książki Patrick Besson

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Moja bratowa Annabel aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@ZagadkowaxD
2011-12-08
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Moja bratowa Annabel. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl