Moja piękna Afryka

Hieronim Siwek
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Moja piękna Afryka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Opowiadania, szkice, myśli i refleksje spisane w wolnych chwilach na misjach w Tanzanii, w Afryce Wschodniej. To, co spotykałem na co dzień, co przynosił czas (?) przelewałem na papier. Z dnia na dzień, z roku na rok wszystko ?ich? stawało się ?moim?. Nauczyłem się być zadowolony z tego, co mam, a miałem niewiele. Przyzwyczajałem się do codziennego, afrykańskiego życia. Poznawałem zwyczaje, uczyłem się mądrości starców, poddawałem się praworządności ludu, przyswajałem ich mentalność, wrastałem w ich kulturę. Jadałem ręką ze wspólnej misy ugotowane sorgo, piłem wodę z rzek, zażywałem wywarów z ziół, gdy powaliła mnie malaria, słuchałem uważnie czarownika, który ostrzegał mnie przed złym człowiekiem, asystowałem przy obrzezaniu chłopców w czasie rytuału inicjacji, ogłaszałem śmierć najbliższych dziesiątkowanych przez cholerę, godziłem powaśnione strony, płakałem nad śmiercią dzieci umierających z głodu, stawałem bezradny wobec ukąszonych przez węża, żegnałem odchodzących na zawsze do buszu, którzy zostali pożarci przez lwy. Powoli stawałem się jednym z nich jako ?Biały Murzyn" Od Autora
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-7580-041-8, 9788375800418
Wydawnictwo: Salwator
Stron: 239

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Moja piękna Afryka nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Jack_
2022-01-05
7 /10
Przeczytane Siwek_Hieronim Zz_Lit_(Podróż_Reportaż_Fakt)

Lubię książki podróżnicze, sięgam po nie z prawdziwą przyjemnością. Od zawsze interesowały mnie podróże, zwłaszcza w odległe zakątki świata, dlatego postanowiłem zapoznać się z książkę "Moja piękna Afryka" misjonarza Hieronima Siwka.

Książka niezwykle ciekawa, oddająca urok tak odległego kontynentu, jakim jest Afryka. Książka przybliża czytelnikowi środkowo-wschodnią część Afryki, a dokładniej tereny Tanzanii, gdzie autor tej książki pełnił misję.

Książka ukazuje prawdziwe oblicze Afryki, wyjaśnia, czym jest Afryka dla Afrykanina, opisuje obyczaje ludów Bantu. W książce znajdziemy też trochę historii, zwłaszcza dosyć subtelnie opisany okres kolonializmu w Afryce, a właściwie jak on wyglądał na terenach Tanzanii. Był tam podzielony na trzy okresy: tzw. kolonializm arabski, niemiecki i brytyjski, wszystkie jego odłamy, jeśli można to tak nazwać, sprowadzały się wyłącznie do jednego: mianowicie do ogromnego obciążenia i wyzysku miejscowej ludności i ograniczania jej swobód i wolności.

Myślę, że każdy tę książkę powinien przeczytać, momentami opisy są drastyczne, nawet powiedziałbym barbarzyńskie, ale w pełni oddające to, co działo się w Afryce wtedy i jak wygląda to dziś. Książka wzrusza, czasami bawi, jest to zbiór różnych opowiadań, niepowiązanych ze sobą w całość, w jakąś jedną historię, to jest spojrzenie misjonarza na problemy jakie nękają Afrykę.

Ciekawe są też opisy zwierząt, przyrody, c...

× 5 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Moja piękna Afryka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl