Mojra. Wilczyca i Córka Ziemi

Mojra. Wilczyca i Córka Ziemi
3.18
Ocena 3.18 na 5 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Alea otrzymuje niezwykłą moc, kiedy zdejmuje pierścień z palca zmarłego druid...
Alea otrzymuje niezwykłą moc, kiedy zdejmuje pierścień z palca zmarłego druida. Teraz grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. By przeżyć, musi zrozumieć pradawną legendę i sny, w których pojawia się tajemnicza biała wilczyca. Tymczasem nad krainą Alei zbierają się złowrogie chmury wojny. "Mojra....
Pełny opis
Data wydania: 2010
ISBN: 9788375150353
Wydawnictwo: Otwarte

Recenzje

Wielka moc i mała "dziewczynka"
„Wilczyca i córka ziemi” jest pierwszą częścią bestsellerowej trylogii, jak twierdzi informacja na okładce. Została przetłumaczona na kilkanaście języków, w samej Francji robiąc naprawdę sporą furorę. Autor wykreował nowy, fantastyczny świat, umieszczając w nim druidów, wilki, boginię Mojrę oraz ...
"Wilczyca i Córka Ziemi"
Czy wierzysz w przeznaczenie? Wierzysz w to, że ktoś zaplanował Twoje życie i nie możesz się temu sprzeciwić? Czy raczej „jesteś kowalem swojego losu”? Henri Lœvenbruck to autor znany z powieści fantastycznych, przygodowych i thrillerów. Poznałam go dzięki książce otwierającej cykl Mojra, a miano...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Rebellish
@Rebellish 2010-04-08
Przeczytane (2010-01-29)
Prawdę mówiąc spodziewałam się czegoś więcej po tej książce. Nie zachwyciła mnie. Początkowo akcja wlokła się jak flaki z olejem, potem w niektórych momentach nabrała rozpędu aż za bardzo i to było nieprzyjemne. Lubię, jak wszystko toczy się płynnie i jest ze sobą zgrane, a tego niestety w tej książce brakowało. Postacie były miłe i od razu je polubiłam. Szkoda, że tak niewiele na temat niektórych z nich. Jakby panu autorowi nie chciało się nic o nich pisać, przykre. Mimo wszystko przeczytałam tę książkę za jednym razem, bo jest to bardzo przyjemna lektura, mimo drobnych ubytków. Dobra na zapchanie wolnego czasu i nawet na odprężenie się. Mam nadzieję, że kolejne części będą lepsze, bo przy tej niestety szału nie ma.
@SlumberGirl
@SlumberGirl 2010-03-21
Przeczytane (2010-01-29)
Trudno mi jednoznacznie ocenić tę pozycję. Wciągająca, to na pewno i na pewno zabiorę się za kontynuację. Zbyt wiele wątków w tej części zostało napoczętych a nie dokończonych, co bardzo składnia do oczekiwania na dalsze losy. Historia ma bogato wykreowany świat i mnogość bohaterów. Książkę czyta się lekko, a wydarzenia przedstawione w Mojrze – Wilczyca i Córka Ziemi potrafiły mnie zaskoczyć. Najbardziej sympatycznym bohaterem jest Mjolln - krasnolud, który dodaje uśmiechu historii i dzięki którem książka na pewno jest na plus.:) Polecam.
@Patishon
@Patishon 2011-05-23
Przeczytane (2011-05-23)
Typowa historia "od zera do bohatera", mało oryginalna, powielająca schematy. Przyjaciele głównej bohaterki przyłączają się do niej i od razu gotowi są za nią zginąć, wszyscy darzą ją uwielbieniem, a sama Alea zachowuje się jakby miała nie trzynaście a co najmniej dwadzieścia lat. I oczywiście gdzieś daleko czyha Wielki-Zły... Mimo wszystkich wad książkę czyta się przyjemnie, jest dobra, gdy mamy za dużo wolnego czasu.
CO
@Cobalt21 2010-12-18
Przeczytane (2010-12-18)
Niestety książka ta jest kolejnym przykładem że lepiej zamiast 1 dobrej i grubej książki (co dla których jest przerażające) lepiej zrobić 3 i do tego chudsze a nóż się sprzedadzą. Co do porównaj to do Władcy Pierścieni robić tego nie można. Nie chce pisać za dużo ale zastanowił się jak sprytnie fakt tego że akcja dzieje się na wyspie dużo rzeczy tłumaczy. Jednak jak wcześniej ktoś trafnie zauważył fajnie zapycha czas.
@Betsy
@Betsy 2012-04-27
Przeczytane (2012-04-27)
Mimo dobrego stylu autora, fabuła jest kiepska i oklepana. Nawet jak na świat fantastyczny niektóre wątki są wyidealizowane, co mnie ciągle denerwowało. Alea, wciąż nazywana przez autora dziewczynką, a nie dziewczyną jak na jej wiek przystało, z bezdomnej złodziejki stała się bohaterką z wielką mocą. Stare i niemodne. Ogółem rzecz biorąc książka rozczarowuje...
@sylwia1693
@sylwia1693 2010-08-18
Przeczytane (2010-08-19)
Dałam się zwieść świetnie wykonanej okładce i żałuję zmarnowanego czasu. Czytając nie mogłam się pozbyć wrażenia że autor ściągał z tolkienowskiego "Władcy pierścieni", a postacie to gorsze podróbki bohaterów ze Śródziemia. Alea często irytuje swoim zachowaniem, reszta postaci zbyt mało dopracowana, a dialogi nudne i banalne. Daruję sobie następne części.
@Liadan
@Liadan 2010-05-09
Przeczytane (2010-05-09)
Spodziewałam się bardziej ambitnego dzieła, i niestety zawiodłam się. Autor zamiast kopiować celtyckie motywy (pierścień którym jest ewidentnie claddagh) mógłby przebrnąć przez tajniki celtyckiej filozofii i duchowości, by nadać temu co celtyckie celtycki charakter. Nie zachwyca. A szkoda, bardzo ładna okładka.
@awokadoo
@awokadoo 2010-08-15
Przeczytane (2009-01-01)
Fakt początek nie był najlepszy ale potem akcja się rozkręciła. Szczerze powiedziawszy w trakcie czytania mimo woli zaczęłam porównywać ją do dwóch książek: "Władcy pierścieni" i "Wilczego brata". Jednakże książka ma ten swoisty klimat i nie żałuję czasu, który jej poświęciłam.
@misha
@misha 2010-08-19
Przeczytane (2010-01-29)
Spodziewałam się czegoś lepszego. Na pewno nie będę czytać dalszych tomów.
Współtworzący tą stronę
puchar @SlumberGirl @SlumberGirl pierwsza opinia