Mózg a zachowanie

8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Mózg a zachowanie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Omówione zagadnienia stanowią przykłady tematów przybliżających nas do zrozumienia, jaka maszyneria leży u podstaw naszego zachowania i co się w niej psuje lub może popsuć pod wpływem chorób, urazów, wieku i innych czynników wpływających na naszą osobowość.
Podręcznik stanowi próbę ukazania współczesnego stanu wiedzy na temat biologicznego podłoża różnorodnych form zachowania oraz psychicznych doznań zwierząt i człowieka w normie i patologii. Omówiono w nim, między innymi, podstawowe właściwości neuronów i sieci neuronowych, funkcje komórek glejowych, interakcje układów nerwowego i odpornościowego, rozwój i starzenie się układu nerwowego, a także neurobiologiczne mechanizmy zachowań ruchowych, emocji, bólu i stresu, percepcji, pamięci, uczenia się i mowy. Obecne, trzecie wydanie zostało uaktualnione na podstawie najnowszych osiągnięć naukowych oraz znacznie poszerzone. Dodano trzy nowe rozdziały: na temat różnic płciowych, procesów starzenia się i neuroplastyczności.
Data wydania: 2011-01-01
ISBN: 978-83-01-14447-0, 9788301144470
Wydawnictwo: PWN - Naukowe PWN
Stron: 668
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Mózg a zachowanie

17.01.2013

Dlaczego jedni z nas są wiecznymi optymistami a innych zbyt często dopadają depresje? Czemu niektórzy z nas łatwiej ulegają stresom, a inni przyjmują wszystko na spokojnie? Na nasze zachowanie ma wpływ wiele czynników. Istnieją teorie, które mówią nam o wpływie wychowania przez rodziców, a co za tym idzie, okresie dzieciństwa. Inne hipotezy upatru... Recenzja książki Mózg a zachowanie

KO
@kolmanka

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

KO
@kolmanka
2013-01-17
8 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Mózg a zachowanie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl