Myśl feministyczna. Wprowadzenie

Rosemarie Putnam-Tong
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Myśl feministyczna. Wprowadzenie
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Feminizm, rozpowszechniony w krajach zachodnich jako ruch kulturotwórczy i polityczny, w Polsce jest wciąż mało znany. Książka będzie pierwszym na polskim rynku wydawniczym całościowym omówieniem feminizmu, podręcznikiem Autorka - profesor filozofii w Davidson College - dokonuje systematycznego przeglądu orientacji ruchu feministycznego (omawia m.in. feminizm liberalny, radykalny, feminizm wyrastający z tradycji marksizmu, psychoanalizy, egzystencjalizmu, postmodernizmu, feminizm wielokulturowy, ekofeminizm). Odkrywa filozoficzne bądź psychologiczne źródła omawianych orientacji, bada ich genezę; podejmuje krytykę poszczególnych stanowisk. Książka ma charakter merytoryczny, nie zaś ideologiczny. Wyróżnia się obiektywizmem i rzetelnością badawczą. Zawiera obszerną bibliografię tematu oraz indeksy.
Data wydania: 2002-12-17
ISBN: 83-01-13907-2, 8301139072
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Stron: 404

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Myśl feministyczna. Wprowadzenie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Myśl feministyczna. Wprowadzenie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl