Nabycie przedsiębiorstwa będącego przedmiotem zapisu windykacyjnego

Paweł Blajer
Nabycie przedsiębiorstwa będącego przedmiotem zapisu windykacyjnego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Stwierdzenie nabycia przedsiębiorstwa będącego przedmiotem zapisu windykacyjnego może stwarzać trudności w praktyce, dlatego w publikacji szeroko omówiono materialne i procesowe uwarunkowania z tym związane. Opracowano przy tym nowe podejście teoretyczne zarówno do samej istoty przedsiębiorstwa, jak i do kwestii konkretnych czynności, które powinny zostać podjęte, jeśli jest ono przedmiotem zapisu windykacyjnego. W publikacji odpowiedziano na kilka istotnych pytań związanych z praktycznymi aspektami procesu stwierdzenia nabycia przedsiębiorstwa, m.in.: - jaki powinien być zakres zapisu windykacyjnego przedsiębiorstwa, - czy dopuszczalny jest zapis windykacyjny dotyczący zorganizowanej części przedsiębiorstwa, - jak na podstawie konkretnych elementów stanu faktycznego ustalić skuteczność zapisu windykacyjnego przedsiębiorstwa, - jak ocenić skuteczność zapisu windykacyjnego przedsiębiorstwa, jeśli przedmiotem innego zapisu (zapisów) windykacyjnego jest składnik (składniki) przedsiębiorstwa, - jakie są ograniczenia w bazowaniu na oświadczeniach uczestników notarialnego i sądowego postępowania dotyczących stwierdzenia nabycia przedsiębiorstwa, - jakie inne czynności powinni podjąć nabywcy przedsiębiorstwa, aby kontynuować działalność gospodarczą spadkodawcy.
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-8107-115-4, 9788381071154
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Stron: 736

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Nabycie przedsiębiorstwa będącego przedmiotem zapisu windykacyjnego aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Nabycie przedsiębiorstwa będącego przedmiotem zapisu windykacyjnego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe