Największe militarne błędy. Od starożytności po czasy współczesne

Saul David
Największe militarne błędy. Od starożytności po czasy współczesne
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

To wspaniałe, ale to nie jest wojna, zawołał generał Bosquet na widok szarży Lekkiej Brygady, największej chyba militarnej porażki w historii wojen efektu zarozumialstwa dowódców. Klęski wojenne nie są jednak dziełem wyłącznie niekompetentnych generałów. Politycy wtrącający się do prowadzenia wojny (Hitler pod Stalingradem), kiepscy żołnierze (Hiszpanie pod Annual), złe planowanie (rajd na Dieppe) i zadufanie (ostatnia bitwa Custera) odgrywają równie ważną rolę. Większość wojennych katastrof jest rezultatem więcej niż jednego błędu, lecz jeden z nich zazwyczaj odgrywa decydującą rolę.Bywają dowódcy, którzy sprowadzają nieszczęście na swoich żołnierzy brakiem doświadczenia lub zwykłą ignorancją. Bywają operacje wojskowe skazane na niepowodzenie z racji błędów popełnionych już na etapie rozpoznania i planowania o czym przekonał się patrol SAS Brawo Dwa Zero w czasie wojny w Zatoce Perskiej. O klęsce mogą przesądzić wtrącający się politycy tak było podczas bitwy pod Goose Green w czasie wojny o Falklandy w 1982 roku. A czasem po prostu nie docenia się przeciwnika jak MacArthur nad rzeką Yalu czy Francuzi pod Dien Bien Phu.Błyskotliwa, barwna książka historyka wojskowości opisuje największe militarne błędy powtarzane od narodzin Chrystusa, analizuje czynniki psychologiczne i taktyczne, i wskazuje przyczyny przegranych bitew.
ISBN: 978-83-241-2407-7, 9788324124077
Wydawnictwo: Amber

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Największe militarne błędy. Od starożytności po czasy współczesne? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Największe militarne błędy. Od starożytności po czasy współczesne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe