Nanotechnologia. Regulacje prawne

Marcin Jurewicz
Nanotechnologia. Regulacje prawne
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Cel poradnika stanowią charakterystyka i komentowanie prawodawstwa UE w obszarze nanotechnologii. Nanomateriały mogą posiadać nietypowe właściwości fizyczne i chemiczne ze względu na niewielki rozmiar ich cząstek; odznaczają się one większą powierzchnią przypadającą na objętość niż ich odpowiedniki w formie konwencjonalnej i w konsekwencji zwiększoną reaktywnością oraz mobilnością. Nowatorskie zastosowania nanotechnologii mogą więc wywoływać, obok korzyści, potencjalne ryzyko szkodliwego działania na zdrowie ludzkie i środowisko. Legislacja UE powinna służyć wykorzystywaniu przez społeczeństwo w bezpieczny sposób innowacyjnych aplikacji nanotechnologii. Opracowanie zawiera przegląd prawodawstwa UE dotyczącego nanotechnologii zgodnie z podziałem dokonanym przez Komisję Europejską w komunikacie „Aspekty regulacyjne nanomateriałów”: chemikalia, produkty, ochrona pracowników i ochrona środowiska. W komunikacie tym Komisja Europejska wskazuje na kluczowe akty prawne UE dotyczące nanotechnologii według wymienionej systematyki. Książka obejmuje charakterystykę tych aktów prawnych (wraz z nawiązaniem do kwestii ochrony własności intelektualnej i krajowego porządku prawnego) oraz przedstawia ich zastosowanie w odniesieniu do nanotechnologii. Poradnik jest skierowany do praktyków - przedsiębiorców wytwarzających, wprowadzających do obrotu i stosujących produkty zawierające nanomateriały oraz substancje chemiczne w formie nanomateriału, a także do środowiska akademickiego - pracowników nauki prowadzących badania w obszarze nanotechnologii i prawa nowych technologii. Książka może również stanowić literaturę uzupełniającą dla studentów kierunku Nanotechnologia (w odniesieniu do społecznych aspektów nanotechnologii) oraz kierunku Prawo (w zakresie prawa nowych technologii).
ISBN: 978-83-8085-558-8, 9788380855588
Wydawnictwo: Difin

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Nanotechnologia. Regulacje prawne nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Nanotechnologia. Regulacje prawne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl