Narcyzm. Zaprzeczenie prawdziwemu ja

Alexander Lowen
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Narcyzm. Zaprzeczenie prawdziwemu ja
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Czy jesteś narcyzem? A może znasz kogoś, kto nim jest? Wbrew obiegowemu przekonaniu narcyz nie kocha ani siebie, ani nikogo innego. To człowiek, który nie potrafi zaakceptować swojego prawdziwego Ja i w jego miejsce tworzy trwałą maskę, mającą skrywać niezdolność do doznawania uczuć.

W tej przełomowej pracy Alexander Lowen, psychoanalityk światowej sławy, wykorzystuje swoje ogromne doświadczenie kliniczne, by pokazać, jak można przywrócić takiemu pacjentowi uczucia i pomóc w odzyskaniu integralności jaźni. Podstawowy przekaz Narcyzmu jest tyleż doniosły, co niemożliwy do zakwestionowania: uczucia i ich wyrażanie to bez żadnych wątpliwości sprawa najwyższej wagi. „Jesteśmy tym, co czujemy, a nie tym, co robimy”.

Tytuł oryginalny: Narcissism
Data wydania: 2022-06-15
ISBN: 978-83-8252-360-7, 9788382523607
Wydawnictwo: Czarna Owca
Kategoria: Psychologia
Stron: 264
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Alexander Lowen Alexander Lowen
Urodzony 23 grudnia 1910 roku w USA (Nowy Jork)
Alexander Lowen to amerykański psychoterapeuta, ojciec bioenergoterapii. Po powrocie ze studiów medycznych na Uniwersytecie w Genewie zaczął rozwijać wraz z Johnem Pierrakosem swoje własne podejście terapeutyczne, które nazwał bioenergetyką lub anal...

Pozostałe książki:

Duchowość ciała Miłość, seks i serce Głos ciała. Rola ciała w psychoterapii Bioenergetyka. Ulecz umysł dzięki ciału Zdrada ciała. Psychologia lęku i rozpaczy
Wszystkie książki Alexander Lowen

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Narcyzm. Zaprzeczenie prawdziwemu ja nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@tomzynskak
2021-06-14
7 /10

Niedawno skończyłam czytać kolejną książkę spod pióra genialnego psychoanalityka Alexandra Lowen’a „Narcyzm. Zaprzeczenie prawdziwemu ja”. Jak wskazuje sam tytuł książka dotyczy zjawiska narcyzmu. Zapewne każdy z nas zna kogoś o kim mówi się, że jest „narcyzem”. Jednak kim właściwie jest narcyz? Czym się on przejawia? Czy można się z tego wyleczyć? Jak lepiej rozumieć osoby cierpiące na tą przypadłość? Tego wszystkiego, a nawet jeszcze więcej możecie się dowiedzieć czytając książkę Lowen’a.

Pomimo, że autor jest specjalistą w swojej dziedzinie to jak zawsze książka zastała napisana przestępnym językiem. Dzięki temu staje się ona pomocna dla każdego. W swoich opisach Lowen wykorzystał prawdziwe historie i przypadki co jedynie nadaje realizmu i utwierdza czytelnika w przekonaniu, że autor ma dużą wiedzę w tej dziedzinie. Muszę przyznać, że miałam nieraz do czynienia z osobami narcystycznymi, a z jedną żyłam w związku co było dla mnie ogromnie ciężkie. Jestem pewna, że gdyby ta książka wpadła wcześniej w moje ręce to moje życie w tamtym okresie potoczyłoby się całkowicie inaczej. Musimy pamiętać, że narcyzm nie jest chorobą. Nie jest czymś z czym człowiek się rodzi. Jest wynikiem życia jakie wiedzie człowiek już od najmłodszych lat. Jest wynikiem zaniedbań ze strony rodziców i to właśnie przed tym autor stara się ustrzec rodziców. Opisuje co może doprowadzić do zachowań narcystycznych i jak tego uniknąć.

Uważam, że ta ksią...

| link |
@werka751
2021-07-17
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Narcyzm. Zaprzeczenie prawdziwemu ja. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl