Nasłuchiwanie. Sztuki na głosy Zbigniewa Herberta

Jacek Kopciński
Nasłuchiwanie. Sztuki na głosy Zbigniewa Herberta
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pierwsza monografia teatralnej i radiowej twórczości Zbigniewa Herberta, a zarazem oryginalny portret wielkiego poety. Książka Jacka Kopcińskiego, wybitnego literaturoznawcy i krytyka teatralnego, nie tylko pogłębia odczytanie twórczości autora Jaskini filozofów, ale wnosi także istotny wkład w rozumienie nowoczesnego teatru. Rozpisując swoje dramaty "na głosy", przekonuje Kopciński, Herbert stworzył wyjątkową formę literacko-teatralną, która sama w sobie stała się metaforą antropologiczną. Historyczny kontekst, filozoficzne tło, wnikliwe interpretacje dramatów poety poparte nadzwyczajną precyzją analiz czynią z lektury tej książki prawdziwą przygodę duchową. Zrealizowano w ramach Programu "Herbert" ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wydano przy współpracy Instytutu Badań Literackich PAN.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-60356-50-0, 9788360356500
Wydawnictwo: BIBLIOTEKA Więzi

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Nasłuchiwanie. Sztuki na głosy Zbigniewa Herberta aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Nasłuchiwanie. Sztuki na głosy Zbigniewa Herberta. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl