Naucz mnie jak radzić sobie z emocjami, komunikować się, znaleźć przyjaciół

Sylwia Sitkowska, Maria Kocurowska, Damian Berent
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Naucz mnie jak radzić sobie z emocjami, komunikować się, znaleźć przyjaciół
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis


Książka dla pedagogów, nauczycieli, rodziców


Umiejętności społeczne.
To one pozwalają nam skutecznie komunikować się z innymi, rozpoznawać swoje emocje i dawać im wyraz. Dzięki nim radzimy sobie w sytuacjach konfliktowych, potrafimy asertywnie sformułować swoje zdanie, nie spalamy się emocjonalnie podczas rywalizacji. Umiejętności społeczne warto i należy rozwijać od najmłodszych lat. Pomóc w tym może zawarty w książce zestaw ćwiczeń przygotowanych przez psychologów praktyków, od lat prowadzących warsztaty dla dzieci. Zaproponowane scenariusze, które można zrealizować z dzieckiem w domu, w szkole i podczas zajęć online, zostały sprawdzone w praktyce w ramach kursów i treningów. Książka zawiera między innymi:

 • 25 gotowych scenariuszy zajęć grupowych
 • scenariusze przystosowane do prowadzenia zajęć online
 • scenariusze zajęć indywidualnych
 • zestawienia materiałów i pomocy potrzebnych do przeprowadzenia warsztatów

Scenariusze są skonstruowane tak, aby zajęcia w pełni angażowały wszystkich uczestników, co przyczynia się do lepszego zapamiętywania treści. Obejmują takie zagadnienia jak:

 • rozpoznawanie emocji własnych i emocji innych ludzi
 • odczytywanie intencji drugiej osoby
 • asertywność
 • budowanie poczucia własnej wartości
 • radzenie sobie z ośmieszaniem, hejtem i ze złością
 • bezpieczne poruszanie się w internecie
 • koncentracja uwagi

Autorzy publikacji są związani z działającą od 2009 roku w Warszawie poradnią Przystań Psychologiczna oraz Fundacją Terapeutyczna (wcześniej Terapeutyczna Kawiarnia). W prowadzonych przez nich treningach umiejętności społecznych i warsztatach psychoedukacyjnych wzięło udział już ponad tysiąc uczestników.

Data wydania: 2021
ISBN: 978-83-283-7558-1, 9788328375581
Wydawnictwo: Sensus
dodana przez: MargaritaCzyta

Autor

Sylwia Sitkowska Sylwia Sitkowska Sylwia Sitkowska - psycholożka i psychoterapeutka. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie SWPS, Szkołę Terapii Poznawczej i Behawioralnej w CBT EDU, kurs pomocy psychologicznej w Ośrodku INTRA, szkolenie z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach or...

Pozostałe książki:

Dzieciństwo do poprawki Odbuduj bliskość w związku Niekochalni. Lęk przed bliskością Kobiety, które starają się za bardzo
Wszystkie książki Sylwia Sitkowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Naucz mnie jak radzić sobie z emocjami, komunikować się, znaleźć przyjaciół aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@MargaritaCzyta
2021-11-14
7 /10
Przeczytane

W dzisiejszym świecie coraz więcej dzieci ma problemy natury emocjonalnej, nie wiedzą, jak je rozpoznawać i jak sobie z nimi radzić. U wielu z nich pojawiają się trudności z prawidłowym komunikowaniem się z otoczeniem, a co za tym idzie problemy w kontaktach społecznych z rówieśnikami i szerszą społecznością, co w konsekwencji uniemożliwia wręcz znalezienie sobie grupy przyjacielskiej. W związku z takimi problemami dzieci pojawiają się coraz to nowe wydawnictwa, które chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom pedagogów, psychologów i rodziców proponują wszelkiego rodzaju poradniki ukierunkowane na taką problematykę. Ciężko jest jednak spośród tego gąszczu znaleźć coś wartościowego. Jednak natrafiając zupełnie przypadkiem na książkę autorstwa Sylwii Sitkowskiej, Marii Kocurowskiej i Damiana Berenta „Naucz mnie jak radzić sobie z emocjami, komunikować się, znaleźć przyjaciół” znalazłam bardzo dobrą pozycję ze scenariuszami zajęć, które można wykorzystać w każdej grupie wiekowej i niezależnie od tego, czy przyjdzie nam pracować stacjonarnie czy online.

Scenariusze opierają się na Treningu Umiejętności Społecznych (TUS), który wykorzystywany jest w terapii dzieci z Zespołem Aspergera oraz autyzmem, ADHD, agresywnych, mających problem z przestrzeganiem przyjętych norm społecznych, adoptowaniem się do nowych sytuacji, ale też tych nieśmiałych, które chciałyby nawiązać przyjaźnie z rówieśnikami, ale na dany moment mają z tym problem.

Tematyka za...

× 3 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Naucz mnie jak radzić sobie z emocjami, komunikować się, znaleźć przyjaciół. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl