Nevermore. Kruk

autor: Creagh Kelly
Nevermore. Kruk
4.43
Ocena 4.43 na 5 możliwych
Na podstawie 44 ocen kanapowiczów
Niezwykły romans paranormalny z gotyckim twistem. Nie tylko dla nastolatek! U...
Niezwykły romans paranormalny z gotyckim twistem. Nie tylko dla nastolatek! Uważaj, czego pragniesz... Możesz to otrzymać! Kapitan szkolnej drużyny cheerleaderek, Isobel Lanley, jest przerażona, gdy nauczyciel każe jej pracować nad projektem z literatury w parze z Varenem Nethersem. Jakby mało by...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN:
Wydawnictwo: ?

Recenzje

Sny i słowa mają większą moc niż można sobie wyobrazić.
"Nokowie, Nokowie do drzwi znów pukają." * "Nevermore. Kruk" to debiut młodej pisarki pochodzącej ze Stanów Zjednoczonych. Kelly Creagh mieszka w Louisville w Kentucky i jest miłośniczką tańca brzucha oraz twórczości Edgara Allana Poego. Właśnie w związku z jej miłością do Poego zrodził się pomys...
Nevermore!
Autor: Kelly Creagh Tytuł: "Nevermore" Wydawnictwo: Jaguar Stron: 456 "Naucz się budzić w swoich snach, Isobel! Inaczej wszyscy będziemy zgubieni". Powiem tak: ostatni raz ulegam opinii otoczenia i sięgam po książkę z tak wielkimi nadziejami widząc, że wszyscy wokół wychwalają ją pod niebiosa. Wł...
Napisz swoją opinię

Opinie

@coconut
@coconut 2012-12-05
Przeczytane (2012-12-04)
Mam mieszane odczucia. Bohaterowie są w większości płytcy, irytujący i nieciekawi, co skutecznie umniejsza wszelkie zalety, jakich się dopatrzyłam. Sama historia… Całkiem interesujący pomysł, który nie został spartaczony, jak się tego spodziewałam, aczkolwiek jakoś niesamowicie poprowadzony również nie został, a i nie obyło się bez zgrzytów. Książka ta nie jest zła. Jak na młodzieżówkę z gatunku paranormal romance wręcz bardzo dobra. Nieprzesadzona, nieprzesłodzona, całkiem ciekawa. Oczywiście, jeśli ktoś szuka czegoś więcej, ma większe wymagania lub nie toleruje paranormalu, lepiej niech omija tę książkę, ponieważ głębszych treści ani szczególnie wciągających pomysłów tu nie znajdzie. "Nevermore" może się podobać, oczywiście zależy komu. :)
@keskese87
@keskese87 2011-12-29
Wiem, że większość z Was i tak sięgnie po „Nevermore” lub już ją przeczytało, ale to dobrze, dzięki temu będziecie mogli na własnej skórze zbadać jej strukturę. Zdaję sobie sprawę, że nie pierwszy raz krytykuję coś, co większości się podoba, ale miałam też już okazję zauważyć, że nie jestem w tej opinii odosobniona. Będę się więc jej trzymać, choć można się ze mną nie zgodzić. A może po prostu taka fantastyka jednak nie jest dla mnie. Nie wiem, mogę tylko powiedzieć, że naprawdę wiele sobie obiecywałam po tej pozycji i znów nie dostałam tego, na co miałam nadzieję.
@cassandra9891
@cassandra9891 2011-10-24
Przeczytane (2011-01-01)
Budzące gorozę wizje i tajemnicze okoliczności śmierci autora, rozgrwyki międzyszkolne i prezntacje projektów w wieczór Wigilii Wszystkich Świętych, świadomość destrukcyjnej potęgi ludziej wyobraźni, opadające maski ukazujące zupełnie nowe oblicze nas samych i życzenia...te tak dawno wypowiedziane, które spełniają się szczególnie wtedy, gdy już ich nie pragniemy, a ponieść trzeba ich konsekwencje. To wszytko i o wiele wiele więcej na ponad 400 stronach "Nevermore". Za nic więc nie zrezygnujcie z lektury "Nevermore".
@iziu08
@iziu08 2012-02-10
Przeczytane (2012-01-01)
Na początku dość mocno opierałam się czytaniu prawdopodobnie kolejnego mdłego romansu, ale fakt, iż książka oparta jest na dziełach Poego zrobił swoje. Kiedy zaczęłam czytać, nie mogłam przestać, tym bardziej, że romans pomiędzy bohaterami okazał się być jakby wątkiem pobocznym, raczej niewybijającym się nad główne, dużo ciekawsze wydarzenia. Jestem totalnie zaskoczona i zachwycona tym niezwykłym klimatem powieści. Już nie mogę się doczekać kolejnego tomu! :)
@Patiopea
@Patiopea 2012-06-29
Przeczytane (2012-06-29)
Jak dla mnie to książki nie da się określić komu by się spodobała, a komu nie. W jej wypadku jest z tym różnie i w zasadzie trzeba decydować samemu czy chociażby spróbuje się troszkę twórczości Kelly Creagh, czy też nie. Osobiście książka mi się spodobała, ale nie jest ona jakoś totalnie "niesamowita".
@tala86
@tala86 2011-10-25
Przeczytane (2011-10-25)
Jedna z lepszych książek jakie miałam ostatnio okazje czytać. Wciąga od początku więc ciężko się z nią rozstać chociaż na chwilę. "Nevermore" zalicza się do grona książek po które czytelnik jeszcze nie raz sięgnie aby przypomnieć sobie przygody bohaterów. Polecam gorąco :D
@angelika1109
@angelika1109 2011-10-23
Przeczytane (2011-10-23)
Świat wykreowany w debiutanckiej powieści Kelly Creagh wciąga już od pierwszej strony. Aura tajemniczości i grozy towarzyszy nam przy każdej przewracanej kartce. Jeszcze nigdy opowiadana historia, nie pochłonęła mnie tak bardzo. Od „Nevermore” trudno się oderwać.
@Cropka
@Cropka 2011-11-21
Przeczytane (2011-01-01)
Książka, owszem, jest bardzo dobra, ale mnie jakoś nie zachwyciła. Czasem wciągała, ale częściej chciałam ja po prostu skończyć. Może zwyczajnie mam dosyć romansów albo młodzieżówek w tym rodzaju.
@Tosia15
@Tosia15 2013-07-24
Przeczytane (2013-01-01)
Bardzo szybko się czytało.. I chyba tylko tyle. książka wydaje się mieć proste i przewidywalne zakończenie, jedyne co mnie zaciekawiło to właśnie postać Edgara Poego... Za to daje 4+ ;)
@Created_Eternity
@Created_Eternity 2013-04-08
Przeczytane (2013-05-06)
Naprawdę bardzo dobra książka. Niesamowicie podoba mi się to, jak autorka powiązała fabułę tej pozycji do tajemniczej śmierci oraz wierszy Edgara Poego. Oryginalny pomysł :)
Nevermore. Kruk

Niezwykły romans paranormalny z gotyckim twistem. Nie tylko dla nastolatek! Uważaj, czego pragniesz... Możesz to otrzymać! Kapitan szkolnej drużyny cheerleaderek, Isobel Lanley, jest przerażona, gdy nauczyciel każe jej pracować nad projektem z literatury w parze z Varenem Nethersem. Jakby mało było tego, że dzień oddania pracy zbiega się w czasie z najważniejszym meczem szkolnej drużyny, Isobel musi spędzać swój czas w towarzystwie jednego z najbardziej antypatycznych i nielubianych facetów w szkole. Co więcej – sardoniczny, obojętny i zdecydowanie trudny w obsłudze Varen, nie kryje, że nie ma najmniejszej ochoty wziąć na siebie pracy Isobel. Dopiero gdy Isobel, wiedziona niezdrową ciekawością, zagląda do notatnika Varena i odkrywa w nim dziwne zapiski oraz niepokojące szkice, postanawia, że jednak zmusi się do współpracy z dziwacznym gotem. Ciekawość to, jak wiadomo, pierwszy stopień do piekła. Isobel szybko zaczyna szukać wymówek, by tylko spędzać czas z Varenem. Odsuwa się od przyjaciół i zrywa z autorytarnym chłopakiem, narażając się na szkolną ekskomunikę. Dziewczyna, niczym ćma do płomienia, lgnie do dziwnego świata Nethersa – świata, w którym ożywają koszmarne historie Edgara Allana Poego... Zafascynowana Varenem i jego fantasmagoryczną rzeczywistością, Isobel odkrywa, że sny, podobnie jak słowa, mają wielką moc, a największym zagrożeniem dla człowieka, jest on sam. Czy uda się jej ocalić Varena przed cieniami, które on sam powołał do życia?

Autorzy
Creagh Kelly
Kelly Creagh to przesympatyczna młoda kobieta, pasjonatka kawy, literatury Edgara Allana Poego oraz starożytnej sztuki tańca brzucha. Gdy nie pisze, nie czyta, nie spędza czasu z przyjaciółmi, speł...
Inne książki:
Książka Nevermore-Cienie
Książka Nevermore-Kruk
Książka Nevermore Cienie
Współtworzący tą stronę
puchar @angelika1109 @angelika1109 pierwsza opinia